https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oświęcim. Oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodkowy po przebudowie. Na przyszłe mamy i ich dzieci czekają nowe sale i sprzęt

Bogusław Kwiecień
W otwarciu oddziałów wzięli udział m.in. dyrektor szpitala Sabina Bigos-Jaworowska, starosta Marcin Niedziela i marszałek województwa Witold Kozłowski
W otwarciu oddziałów wzięli udział m.in. dyrektor szpitala Sabina Bigos-Jaworowska, starosta Marcin Niedziela i marszałek województwa Witold Kozłowski Bogusław Kwiecień
Co ważne wszystkie oddziały zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. W 90 proc. jest to zupełnie nowe wyposażenie

W Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu otwarte zostały po przebudowie oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodkowy. Przyszłe mamy i ich nowo narodzone dzieciaczki będą miały tutaj teraz świetne warunki. We wszystkich pokojach na obu oddziałach są łazienki.

W oddziale ginekologicznym jest pięć pokoi 5-łóżkowych, jeden 2-łóżkowy, i jeden 1-łóżkowy. W części położniczej jest siedem pokoi 2-łóżkowych dla matek z noworodkami, trzy pokoje 1-łóżkowe. W obu są oddzielne gabinety diagnostyczno-zabiegowe i punkty pielęgniarskie. W skład pokoju położniczego wchodzi siedem pokoi 2-łóżkowych, 3 pokoje 1-łóżkowe oraz także pokój diagnostyczny i pielęgniarski.

Co ważne oddziały zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. - W 90 proc. jest to zupełnie nowe wyposażenie - podkreśla Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor szpitala.

Całość kosztów, tj. przebudowy i zakupu sprzętu kosztowała przeszło 8 mln zł. Została sfinansowana w 70 proc. dzięki unijnej dotacji, 25 proc. pokrył powiat oświęcimski, a 5 proc. budżet państwa.

W otwarcia oddziału wzięli udział m.in. dyrektor Sabina Bigos-Jaworowska, starosta Marcin Niedziela i marszałek województwa Witold Kozłowski, wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec, poseł Dorota Niedziela oraz samorządowcy z powiatu oświęcimskiego.

Premier Beata Szydło otworzyła uroczyście pracownię rezonans...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska