Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oświęcim. Rywalizowali na piosenki legendarnego barda

Bogusław Kwiecień
Estera Rzenno-Katerla
Szkolny Konkurs Piosenek Jacka Kaczmarskiego po raz trzeci. Tym razem pod hasłem: „W nas jest Raj, Piekło – i do obu szlaki"

W Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się koncert finałowy trzeciej już edycji Szkolnego Konkursu Piosenek Jacka Kaczmarskiego, odbywającej się tym razem pod hasłem: „W nas jest Raj, Piekło – i do obu szlaki”. Ta interesująca inicjatywa wpisała się już w kalendarz imprez kulturalnych w naszym mieście, gromadząc spore grono miłośników twórczości zmarłego przed jedenastu laty legendarnego barda. - Tym razem do udziału zaprosiliśmy jeszcze nauczycieli i uczniów szkół nie tylko powiatu oświęcimskiego, lecz także powiatów ościennych, również z województwa śląskiego - zaznacza Jarosław Górnicki, nauczyciel w Powiatowym Zespole Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu, a zarazem pomysłodawca konkursu.
Pierwsza nagroda powędrowała tym razem do Bierunia, a otrzymała ją Magdalena Sikora z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich. II nagrodę zdobył Jan Zając z II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie, a III Aleksandra Matlak z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. St. Konarskiego w Oświęcimiu.
Jury zdecydowało się także przyznać trzy wyróżnienia– dla: zespołu k-OZET-ka z Powiatowego Zespołu Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu, Klaudii Jurkiewicz z tej samej szkoły oraz Małgorzacie Gwinner z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. St. Konarskiego w Oświęcimiu.
- Pierwszy raz brałam udział w tym konkursie, więc tym bardziej cieszę się, że osiągnęłam tak wielki sukces. Wysyłając zgłoszenie, nie myślałam o zwycięstwie, lecz o niełatwym wyzwaniu, które sobie postawiłam. Śpiew sprawia mi ogromną radość i daje możliwość przekazywania emocji. Przygotowując się do konkursu, duży nacisk kładłam na teksty Jacka Kaczmarskiego, bo niewątpliwie to one są najważniejsze w jego twórczości. Starałam się więc oddać klimat i treść wybranych przeze mnie utworów. Sądząc po wynikach, chyba mi się to udało, z czego bardzo się cieszę – mówi zwyciężczyni Magdalena Sikora.
Tradycyjnie już całość zwieńczył występ grupy młodzieży reprezentującej organizatora, Powiatowy Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, która wykonała pod kierunkiem pomysłodawcy całej imprezy, Jarosława Górnickiego, program składający się z 11 utworów Jacka Kaczmarskiego.
Organizatorami konkursu są: Powiatowy Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”, a atrakcyjne nagrody ufundowali: Urząd Miasta Oświęcim i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Imprezę objęli honorowym patronatem: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty, Janusz Chwierut – Prezydent Miasta Oświęcim oraz Zbigniew Starzec – Starosta Powiatu Oświęcimskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska