Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Nowy rok to nowe wyzwania przed uczelnią w Oświęcimiu
Rektor dr Sonia Grychtoł, profesor Małopolskiej Uczelni Państwowej podkreśliła, że inauguracja nowego roku to moment, gdy wyznacza się nowe cele w działalności uczelni.
- Skłania do refleksji nad jej postępem i kierunkami rozwoju - powiedziała rektor oświęcimskiej uczelni.
Nie ulega wątpliwości, że powstała w lipcu 2005 roku placówka ma ugruntowaną pozycję wśród wyższych uczelni i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Z roku na rok systematycznie poszerza swoją ofertę, a wraz z tym przybywa studentów. W minionym roku akademickim ich liczba wyniosła 2028. Jej mury z tytułami licencjatów i magistrów opuściło już blisko 4600 osób.
Uroczystości z okazji nowego roku rozpoczęły się w niedzielę od mszy św. w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Podczas inauguracji już w auli im. Kazimierza Piechowskiego studenci I roku złożyli ślubowanie i zostali włączeni w szeregi społeczności akademickiej MUP. Otrzymali indeksy oraz życzenia od władz uczelni. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Tadeusz Sławek.
Tradycyjnie w rozpoczęciu roku wzięli udział liczni gości. Wśród nich byli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele placówek i instytucji z terenu powiatu oświęcimskiego, firm.
W czasie wakacji Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego otrzymała zgodę Ministra Edukacji i Nauki na uruchomienie nowego kierunku o profilu praktycznym - pedagogiki resocjalizacyjnej. To 22 kierunek uruchomiony w tej uczelni od początku istnienia, a aktualnie 17, na który prowadzona była rekrutacja.
Uczelnia przyciąga nie tylko mieszkańców powiatu oświęcimskiego. Coraz licznie studia podejmują tutaj młodzi ludzie z innych części Małopolski zachodniej, w tym powiatów chrzanowskiego czy wadowickiego, a także ze Śląska. Atutem, który przyciąga wielu z nich jest praktyczny charakter studiów, który ułatwia po ich ukończeniu znalezienie pracy.
Jednocześnie uczelnia rozwija swoje zaplecze dydaktyczne. Dobiega końca adaptacja na jej potrzeby trzeciego budynku po dawnych zakładach monopolowych przy ul. Kolbego. Po zakończeniu prac remontowych w okazałej nieruchomości o powierzchni blisko 10 tys. m kw., studenci będą mieli do dyspozycji nowoczesne sale wykładowe, centrum kształcenia inżynieryjnego oraz medycznego, bibliotekę z czytelnią, salę konferencyjną.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Rynek w Kętach zmieniał oblicza. Zawsze był najważniejszym placem miasta. Zdjęcia
- 65 lat temu na ulice Oświęcimia wyjechały pierwsze autobusy MZK
- Droga za miliard złotych. Ruszyła budowa S1 między węzłem Oświęcim a Dankowicami
- Karp pod różnymi postaciami był królem tej imprezy!
- Uroczystości w Bulowicach z okazji 200-lecia kościoła św. Wojciecha
FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS
