W ramach tej akcji w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, Wadowicach oraz Suchej Beskidzkiej, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz policjanci Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, rozpoczęli oddawanie krwi.
Oddając ten bezcenny dar pomagają ratować życie ludzkie, nawiązując do etosu policyjnej służby przedwojennych policjantów, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

- Akcja „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania Policji” o numerze M243, będzie trwała do końca lipca 2023. W związku z powyższym zachęcamy krwiodawców do przyłączenia się i oddawania krwi na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych – podkreśla Małgorzata Jurecka, oficer prasowy oświęcimskiej policji.
W 2022 roku policjanci z powiatu oświęcimskiego oddali ponad 51 litrów krwi w ramach dwóch akcji krwiodawstwa „103 litry krwi na 103. rocznicę powstania Policji” oraz „Policyjna krew zawsze na posterunku”.
W gronie oświęcimskich policyjnych krwiodawców jest dwóch, którzy oddali szpik kostny, a dokładnie krwiotwórcze komórki macierzyste.
Sierżant sztabowy Paweł Jarosz, w 2015 roku, został dawcą komórek macierzystych dla 6-letniego chłopca z Polski. Natomiast sierżant sztabowy Maksymilian Płużek, w 2021 roku, został dawcą komórek macierzystych dla 30-letniego mężczyzny z Polski.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Budowa trzeciego mostu nad Sołą w Oświęcimiu nabiera tempa
- TOP 11 pediatrów w Oświęcimiu. Oni cieszą się zaufaniem pacjentów
- Studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Konarskiego w Oświęcimiu. Zdjęcia
- Najbardziej popularne imiona męskie w Oświęcimiu i powiecie nadawane w 2022 roku
- Najbardziej popularne imiona żeńskie w Oświęcimiu i powiecie nadawane w 2022 roku
- Hołd ofiarom marszu śmierci więźniów niemieckiego obozu Auschwitz
