
Krakowskie kwiaciarki na Rynku we wrześniu 1973 roku.
W pierwszych dniach września tamtego roku prasa odnotowywała bardzo wysokie temperatury powietrza. 5 września 1973 r. w Krakowie o godz. 15 było 30 st. Celsjusza.
Z ciekawostek - od 1973 roku stojąca u stóp Wawelu rzeźba Smoka Wawelskiego autorstwa Bronisława Chromego jest wyposażona w instalację gazową i zieje ogniem.

Jak wtedy wyglądał krakowski Kazimierz? Tu ulica Józefa z Synagogą Wysoką pod numerem 38 na zdjęciu z lipca 1978 roku.

Dworzec Główny, parking przed nim, a na ulicy Lubicz tramwaj nr 2 na Salwator. Tak to miejsce prezentowało się w sierpniu 1978 roku.
Pierwsze w Krakowie przejście podziemne dla pieszych powstało właśnie w latach 70. minionego wieku i właśnie przy Dworcu Głównym, pod skrzyżowaniem Basztowa-Lubicz. Materiał budowlany na jego wykończenie miały przygotować kamieniołomy w: Piławie, Radkowie, Bystrzycy, Pińczowie, Stroniu Śląskim i Strzegomiu. „Dziennik Polski” zapowiadał: „Ściany tunelu, jego posadzka i elementy zewnętrzne wyłożone zostaną szlachetnym i trwałym kamieniem – marmurem, granitem, sjenitem, piaskowcem i białą marianną. Tak więc wystrój przejścia podziemnego będzie o światowym standardzie.”.

Maturzystki ‘70 z Technikum Hutniczego - i ich modne wtedy fryzury