W tegorocznej rekrutacji na AWF w Krakowie kierunkami cieszącymi się największą popularnością były kolejno:
- fizjoterapia - 5-letnie jednolite studia magisterskie - 8 chętnych osób na jedno miejsce
- trener zdrowia i sprawności fizycznej - studia I stopnia - 5 chętnych osób na jedno miejsce
- kosmetologia - studia I stopnia - 4 kandydatów na jedno miejsce.
Średnia liczba kandydatów na jedno miejsce na studia na krakowskiej AWF wyniosła 2,27.
Dodajmy, że jeśli chodzi o fizjoterapię, ogromne zainteresowanie młodych ludzi tym kierunkiem odnotowano w tym roku nie tylko na AWF. Również wśród maturzystów chcących studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim fizjoterapia cieszyła się w tegorocznej rekrutacji wyjątkową popularnością. Do tego stopnia, że znalazła się na 5. miejscu w zestawieniu studiów z największą liczbą zgłoszeń - wypierając z tradycyjnej, niezmiennej w poprzednich latach pierwszej piątki filologię angielską.
Wciąż można zostać studentem
"Mamy dla WAS jeszcze kilka wolnych miejsc, tak że zapraszamy do udziału w dodatkowej rekrutacji już od 26 sierpnia" - zachęca teraz krakowska AWF, publikując informację o kierunkach, na które przeprowadzi nabór uzupełniający.
Wolne miejsca zostały i czekają na tegorocznych maturzystów na następujących kierunkach:
- wychowanie fizyczne - studia I stopnia licencjackie
- sport w szkolnym wychowaniu fizycznym - studia I stopnia licencjackie
- wychowanie fizyczne w służbach mundurowych - studia I stopnia licencjackie
- turystyka i rekreacja - studia I stopnia
- turystyka przygodowa - studia I stopnia.
Zapowiedziana została również rekrutacja uzupełniająca niemal na wszystkie studia II stopnia na AWF, w tym m.in. na kosmetologię, terapię zajęciową, turystykę zdrowotną czy management w organizacjach czasu wolnego. Wyjątek stanowi planowany kierunek kultura fizyczna osób starszych - studia II stopnia magisterskie - który ostatecznie nie został uruchomiony.
Rekrutacja uzupełniająca na studia na AWF zostanie uruchomiona 26 sierpnia i potrwa do połowy września.
Komfortowo w akademikach AWF
Warto dodać, że krakowska AWF zapowiedziała, iż wszyscy studenci pierwszego roku, którzy składają wniosek o przydział miejsca w domu studenckim i dopełnią stosownych formalności, otrzymają przydział na takie studenckie lokum. Uczelnia dysponuje 920 miejscami w trzech akademikach.
"Wszystkie trzy domy studenckie posiadają bardzo wysoki standard mieszkaniowy. Każdy z budynków przeszedł w ostatnich latach gruntowne modernizacje, które pozwoliły dostosować akademiki do obowiązujących przepisów bezpieczeństwa i przeciwpożarowych oraz do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Inwestycje te pozwoliły również podnieść standard pokoi do bardzo wysokiego poziomu, co oczywiście przekłada się na komfort użytkowników. Zdecydowana większość pokoi jest dwuosobowych. Każdy pokój posiada własną łazienkę z WC oraz balkon" - podkreśla kanclerz uczelni i pracownicy Osiedla Akademickiego AWF.
Promienie słoneczne mogą powodować nowotwór skóry. Jak się chronić?
