Nową kładkę zbuduje urząd marszałkowski w Krakowie. Już ogłoszony został przetarg na firmę, która zajmie się budowę. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty 8 września. Kładka ma połączyć brzegi Dunajca po stronie Krościenka i Szczawnicy.
- Bardzo się cieszę z tej inwestycji. To most-symbol zarówno dla mieszkańców Szczawnic, jak i Krościenkiem nad Dunajcem. To ważne miejsce w Pieninach i ruchu turystycznego w ramach trasy rowerowej VeloDunajec. Ta kładka uzupełni pienińską sieć ścieżek rowerowych, dzięki czemu zarówno Krościenko jak Szczawnica staną się jeszcze bardziej atrakcyjnie turystycznie - mówi marszałek Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego. I dodaje, że projekt kładki jest bardzo udany, ponieważ nawiązuje do tej, którą zabrała woda podczas powodzi z 1934 roku.
W ramach projektu firma, która wygra przetarg, będzie musiała wybudować nie tylko kładkę, ale także ponad 58 metrów ścieżki rowerowej stanowiącej połączenie kładki z istniejącą ścieżką rowerową i chodnikiem wzdłuż drogi powiatowej od strony Szczawnicy. Firma będzie musiała także zbudować odcinek drogi gminnej o długości 130 metrów wraz z placem do zawracania, skrzyżowania zwykłego na drodze gminnej. Powstanie także oświetlenie kładki, a skarpa i brzegi Dunajca w miejscu budowy zostaną umocnione.
Projektowana ścieżka powstanie na końcu ulicy św. Kingi. - Każda inwestycja w infrastrukturę turystyczna to z pewnością będzie pozytywne rozwiązanie. Na naszym terenie ścieżek rowerowych nie jest za dużo. Tymczasem poruszanie się na rowerach jest wskazane ze względów zdrowotnych i turystycznych. A ponadto robi się z roku na rok coraz bardziej popularne – mówi Tadeusz Topolski, wicewójt gminy Krościenko nad Dunajcem.
Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce na wakacyjną wyprawę ZDJĘCIA
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
