Jacka z pierogami natomiast druga to ta przydzielana przez publiczność - statuetka Kazimierza Wielkiego.[/b]
Całą imprezę uświetniać będą oczywiście rozmaite koncerty. Posłuchać będzie można skocznego swinga, electro rocka nie zabraknie też bałkańskich rytmów. Różnorodna muzyka pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Na scenie pojawią się min. Lazy Swingers, Balkonscream,Kapela Hanki Wójcik czy Legend of Kazimierz. Trzeciego dnia festiwalu o godzinie 18 zespół Tadirindum poprowadzi ludową potańcówkę podczas której będzie można nauczyć się min. krzyżaka i chodzonego, gwarantowana dobra zabawa.
Wchodząc na płytę małego rynku czujemy przyjemny aromat różnorodnych dań. Na stoiskach możemy znaleźć przeróżne smaki. Mamy pierogi na słodko, na słono, po amerykańsku czy gruzińskie. Na tabliczkach widnieją najdziwniejsze połączenia. Można znaleźć pierogi z bananem i czekoladą, z kokosowym twarożkiem, z bobem, z jagnięciną i miętowym pesto, czy z grillowanym indykiem z suszonym pomidorem z dodatkiem pieczonej papryki. Znajdziemy też pierogi w kolorze zielonym czy czerwonym tworzonych za sprawą szpinakowego i truskawkowego barwnika.
Aby spróbować tych kulinarnych arcydzieł musimy zapłacić od 1,50 do 3 zł za sztukę. Na straganach oczywiście znajdują się zwycięskie smakołyki z ubiegłych lat warte skosztowania.
Stoisko z pierożkami Babci Władzi może pochwalić się zwycięstwem z 2015 roku. Właścicielka przyznaje ze to rodzinny biznes. - Zawsze przydadzą się ręce do pomocy, w przygotowaniach do festiwalu co roku pomagają moje obie córki i angażuje w pracę nawet męża - mówi kobieta. Zapytana o pomysły na przepisy nie ukrywa że na początku to była kwestia prób i błędów. - Kiedy wymyślimy jakieś nowe połączenie po prostu przygotowujemy porcje i próbujemy czy nadaje się do zjedzenia, czasami udaje się odkryć niesamowite smaki - dodaje.
Dookoła oczywiście znajdziemy też stragany z drewnianymi przyborami kuchennymi czy grille z oscypkami. W te upalne dni na terenie kiermaszu nie może też zabraknąć budki z lodami i chłodnymi szejkami czy innymi napojami z niewielkim procentem
Ostatniego dnia festiwalu (15.08.17) odbędzie się msza święta o godzinie 11.15 w intencji gastronomików i kupców w Bazylice Mariackiej. Na zakończenie całej imprezy organizowany jest przemarsz dookoła rynku któremu będą towarzyszyć kolorowe stroje śpiew i muzyka.
Źródło: Gazeta Krakowska