Pierwsze w Polsce sześcioraczki przyszły na świat w Krakowie

Iwona Krzywda
Iwona Krzywda
Zaktualizowano 
W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim urodziły się sześcioraczki. Najprawdopodobniej to pierwszy tego rodzaju przypadek w Polsce.

Sześcioraczki - cztery dziewczynki i dwóch chłopców - przyszły na świat w poniedziałek. Ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu poprzez cesarskie cięcie. Każde z dzieci waży ok. 1 kg, wszystkie czują się dobrze i przebywają obecnie w inkubatorach.

Kraków. Zobacz, jak wyglądają najlepsze porodówki w naszym m...

- Jesteśmy zaskoczeni in plus, ale oczywiście noworodki wymagają wsparcia oddechowego, odpowiedniego uruchomienia przewodu pokarmowego, niewielkiego stężenia tlenu do oddychania metoda nieinwazyjną. Jedno z niemowląt musiało zostać zaintubowane, ale liczymy, że to nie będzie trwało długo i że będziemy mogli w ciągu najbliższych 2-3 uwolnić od respiratora - powiedział w rozmowie w radiem RMF FM prof. Ryszard Lauterbach, kierownik Oddziału Klinicznego Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

WIDEO: Dzieci mówią jak jest. Co dzieci wiedzą o polityce

Czytaj także

Wideo

Materiał oryginalny: Pierwsze w Polsce sześcioraczki przyszły na świat w Krakowie - Dziennik Polski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-05-20T15:03:54 02:00, grzeg:

Fantastyczne, fantastyczne! Gorąco życzę dobrego zdrowia - wszystkim (to znaczy również rodzicom).

2019-05-20T15:40:59 02:00, matka:

i od razu 3000 miesięcznie plus 500 za pierwsze dziecko które maja Ci Państwo, fajnie, że nie trzeba pracować, wystarczy się rozmnażać...kiedyś trzeba było utrzymać siebie i dzieci i pracować na nie, teraz można mieć dzieci bez pracy...za moje 2000zł ciężkiej pracy , wystarczy 4 dzieci i załatwione, nie muszę pracować, bo i emeryturka będzie i spokojna głowa, żądnej harówki, i pomyśleć że kiedyś matki wyrywały sobie rękawy pracując i opiekując się dziećmi...teraz jest wybór albo pracujesz albo masz dzieci :)

2019-05-20T15:47:59 02:00, Ja 85:

Ile żalu i goryczy w tej wypowiedzi... aż przykro czytać. Nikt nikomu nie broni mieć dzieci. a jak ktoś myśli że za 500 zł bez pracy dziecko wychowa to powodzenia 😂

2019-05-20T20:16:08 02:00, ewa:

Masakra. Ale w ludziach jadu......nawet sześcioraczków zazdroszczą. To nie lada wyzwanie. Większość młodych mam ledwo daję radę z jednym dzieckiem, o bliźniakach nie wspomnę, a tu sześcioro. Zdrowia dla Mamy i dzieci.

2019-05-20T20:28:15 02:00, Gość:

Kobieto jeśli sądzisz że mama zaplanowała sobie 6 raczki zeby mieć 500 plus to co jest z Twoją głową ???

2019-05-21T15:05:47 02:00, sqbany:

babsko jakies nie normalne i zawistne.. za 3000 wyzyc miesiac w 8osob... buhaha... szkoda gadac

Ludzie som wredne.paskudne ludziki.

G
Gość

Dużo zdrowia i cierpliwości- zarówno rodzicom jak i dzieciom życzę.

A dla tych co plują jadem mam tylko jedną radę...

Spróbujcie choć jedno dziecko urodzić i wychować...

s
sqbany
2019-05-20T15:03:54 02:00, grzeg:

Fantastyczne, fantastyczne! Gorąco życzę dobrego zdrowia - wszystkim (to znaczy również rodzicom).

2019-05-20T15:40:59 02:00, matka:

i od razu 3000 miesięcznie plus 500 za pierwsze dziecko które maja Ci Państwo, fajnie, że nie trzeba pracować, wystarczy się rozmnażać...kiedyś trzeba było utrzymać siebie i dzieci i pracować na nie, teraz można mieć dzieci bez pracy...za moje 2000zł ciężkiej pracy , wystarczy 4 dzieci i załatwione, nie muszę pracować, bo i emeryturka będzie i spokojna głowa, żądnej harówki, i pomyśleć że kiedyś matki wyrywały sobie rękawy pracując i opiekując się dziećmi...teraz jest wybór albo pracujesz albo masz dzieci :)

2019-05-20T15:47:59 02:00, Ja 85:

Ile żalu i goryczy w tej wypowiedzi... aż przykro czytać. Nikt nikomu nie broni mieć dzieci. a jak ktoś myśli że za 500 zł bez pracy dziecko wychowa to powodzenia 😂

2019-05-20T20:16:08 02:00, ewa:

Masakra. Ale w ludziach jadu......nawet sześcioraczków zazdroszczą. To nie lada wyzwanie. Większość młodych mam ledwo daję radę z jednym dzieckiem, o bliźniakach nie wspomnę, a tu sześcioro. Zdrowia dla Mamy i dzieci.

2019-05-20T20:28:15 02:00, Gość:

Kobieto jeśli sądzisz że mama zaplanowała sobie 6 raczki zeby mieć 500 plus to co jest z Twoją głową ???

babsko jakies nie normalne i zawistne.. za 3000 wyzyc miesiac w 8osob... buhaha... szkoda gadac

A
Angelika

Gratulacje dla rodziców!!!Sama urodziłam wczesniaka które potrzebowalo specjalistycznej opieki ,kroplowki/maski /antybiotyki to strasznie wygląda przy takich małych dzieciach do tego dochodzi strach ,żal... .Dzidzie dadza sobie radę napewno,!!!Jeszcze raz gratuluję i życzę powodzenia bo będzie co robić przy takiej gromadce 😊

G
Gość
2019-05-20T15:03:54 02:00, grzeg:

Fantastyczne, fantastyczne! Gorąco życzę dobrego zdrowia - wszystkim (to znaczy również rodzicom).

2019-05-20T15:40:59 02:00, matka:

i od razu 3000 miesięcznie plus 500 za pierwsze dziecko które maja Ci Państwo, fajnie, że nie trzeba pracować, wystarczy się rozmnażać...kiedyś trzeba było utrzymać siebie i dzieci i pracować na nie, teraz można mieć dzieci bez pracy...za moje 2000zł ciężkiej pracy , wystarczy 4 dzieci i załatwione, nie muszę pracować, bo i emeryturka będzie i spokojna głowa, żądnej harówki, i pomyśleć że kiedyś matki wyrywały sobie rękawy pracując i opiekując się dziećmi...teraz jest wybór albo pracujesz albo masz dzieci :)

2019-05-20T15:47:59 02:00, Ja 85:

Ile żalu i goryczy w tej wypowiedzi... aż przykro czytać. Nikt nikomu nie broni mieć dzieci. a jak ktoś myśli że za 500 zł bez pracy dziecko wychowa to powodzenia 😂

2019-05-20T20:16:08 02:00, ewa:

Masakra. Ale w ludziach jadu......nawet sześcioraczków zazdroszczą. To nie lada wyzwanie. Większość młodych mam ledwo daję radę z jednym dzieckiem, o bliźniakach nie wspomnę, a tu sześcioro. Zdrowia dla Mamy i dzieci.

Kobieto jeśli sądzisz że mama zaplanowała sobie 6 raczki zeby mieć 500 plus to co jest z Twoją głową ???

e
ewa
2019-05-20T15:03:54 02:00, grzeg:

Fantastyczne, fantastyczne! Gorąco życzę dobrego zdrowia - wszystkim (to znaczy również rodzicom).

2019-05-20T15:40:59 02:00, matka:

i od razu 3000 miesięcznie plus 500 za pierwsze dziecko które maja Ci Państwo, fajnie, że nie trzeba pracować, wystarczy się rozmnażać...kiedyś trzeba było utrzymać siebie i dzieci i pracować na nie, teraz można mieć dzieci bez pracy...za moje 2000zł ciężkiej pracy , wystarczy 4 dzieci i załatwione, nie muszę pracować, bo i emeryturka będzie i spokojna głowa, żądnej harówki, i pomyśleć że kiedyś matki wyrywały sobie rękawy pracując i opiekując się dziećmi...teraz jest wybór albo pracujesz albo masz dzieci :)

2019-05-20T15:47:59 02:00, Ja 85:

Ile żalu i goryczy w tej wypowiedzi... aż przykro czytać. Nikt nikomu nie broni mieć dzieci. a jak ktoś myśli że za 500 zł bez pracy dziecko wychowa to powodzenia 😂

Masakra. Ale w ludziach jadu......nawet sześcioraczków zazdroszczą. To nie lada wyzwanie. Większość młodych mam ledwo daję radę z jednym dzieckiem, o bliźniakach nie wspomnę, a tu sześcioro. Zdrowia dla Mamy i dzieci.

G
Gość
2019-05-20T15:03:54 02:00, grzeg:

Fantastyczne, fantastyczne! Gorąco życzę dobrego zdrowia - wszystkim (to znaczy również rodzicom).

2019-05-20T15:40:59 02:00, matka:

i od razu 3000 miesięcznie plus 500 za pierwsze dziecko które maja Ci Państwo, fajnie, że nie trzeba pracować, wystarczy się rozmnażać...kiedyś trzeba było utrzymać siebie i dzieci i pracować na nie, teraz można mieć dzieci bez pracy...za moje 2000zł ciężkiej pracy , wystarczy 4 dzieci i załatwione, nie muszę pracować, bo i emeryturka będzie i spokojna głowa, żądnej harówki, i pomyśleć że kiedyś matki wyrywały sobie rękawy pracując i opiekując się dziećmi...teraz jest wybór albo pracujesz albo masz dzieci :)

No tak. Bo ci Rodzice na pewno utrafili sześcioraczki specjalnie dla 500 . Ja gratuluję i życzę zdrówka, powodzenia i wytrwałości :)

G
Gość
2019-05-20T15:03:54 02:00, grzeg:

Fantastyczne, fantastyczne! Gorąco życzę dobrego zdrowia - wszystkim (to znaczy również rodzicom).

2019-05-20T15:40:59 02:00, matka:

i od razu 3000 miesięcznie plus 500 za pierwsze dziecko które maja Ci Państwo, fajnie, że nie trzeba pracować, wystarczy się rozmnażać...kiedyś trzeba było utrzymać siebie i dzieci i pracować na nie, teraz można mieć dzieci bez pracy...za moje 2000zł ciężkiej pracy , wystarczy 4 dzieci i załatwione, nie muszę pracować, bo i emeryturka będzie i spokojna głowa, żądnej harówki, i pomyśleć że kiedyś matki wyrywały sobie rękawy pracując i opiekując się dziećmi...teraz jest wybór albo pracujesz albo masz dzieci :)

Już tylko patrzą prze 500 na ilość.

To że utrzymanie takiej gromadzi zajęcie się nią to mega wyzwanie. Takie szczęście nie zdarza się często. Mieć bliźniaki to już coś a 6 za jednym zamachem :) dużo zdrowia i powodzenia rodzicom. Wszystkiego dobrego

G
Gość
2019-05-20T15:03:54 02:00, grzeg:

Fantastyczne, fantastyczne! Gorąco życzę dobrego zdrowia - wszystkim (to znaczy również rodzicom).

I dostali oferte dozywontnich karnetow na Pasy.a okazalo sie ze rodzice kibicuja Wisle.podziekowali ale serce zostalo po wlasciwej stronie blon.😊

K
Kachna
2019-05-20T15:03:54 02:00, grzeg:

Fantastyczne, fantastyczne! Gorąco życzę dobrego zdrowia - wszystkim (to znaczy również rodzicom).

2019-05-20T15:40:59 02:00, matka:

i od razu 3000 miesięcznie plus 500 za pierwsze dziecko które maja Ci Państwo, fajnie, że nie trzeba pracować, wystarczy się rozmnażać...kiedyś trzeba było utrzymać siebie i dzieci i pracować na nie, teraz można mieć dzieci bez pracy...za moje 2000zł ciężkiej pracy , wystarczy 4 dzieci i załatwione, nie muszę pracować, bo i emeryturka będzie i spokojna głowa, żądnej harówki, i pomyśleć że kiedyś matki wyrywały sobie rękawy pracując i opiekując się dziećmi...teraz jest wybór albo pracujesz albo masz dzieci :)

2019-05-20T15:47:59 02:00, Ja 85:

Ile żalu i goryczy w tej wypowiedzi... aż przykro czytać. Nikt nikomu nie broni mieć dzieci. a jak ktoś myśli że za 500 zł bez pracy dziecko wychowa to powodzenia 😂

Pewnie że można ,proszę mi wierzyć że jestem właścicielką sklepu i już pracownice komentują że jak dadzą na pierwsze dziecko to po co do pracy chodzić! Jako pracodawca na prawdę boję się co się wydarzy w sierpniu!

J
Ja 85
2019-05-20T15:03:54 02:00, grzeg:

Fantastyczne, fantastyczne! Gorąco życzę dobrego zdrowia - wszystkim (to znaczy również rodzicom).

2019-05-20T15:40:59 02:00, matka:

i od razu 3000 miesięcznie plus 500 za pierwsze dziecko które maja Ci Państwo, fajnie, że nie trzeba pracować, wystarczy się rozmnażać...kiedyś trzeba było utrzymać siebie i dzieci i pracować na nie, teraz można mieć dzieci bez pracy...za moje 2000zł ciężkiej pracy , wystarczy 4 dzieci i załatwione, nie muszę pracować, bo i emeryturka będzie i spokojna głowa, żądnej harówki, i pomyśleć że kiedyś matki wyrywały sobie rękawy pracując i opiekując się dziećmi...teraz jest wybór albo pracujesz albo masz dzieci :)

Ile żalu i goryczy w tej wypowiedzi... aż przykro czytać. Nikt nikomu nie broni mieć dzieci. a jak ktoś myśli że za 500 zł bez pracy dziecko wychowa to powodzenia 😂

G
Gość 1
2019-05-20T15:03:54 02:00, grzeg:

Fantastyczne, fantastyczne! Gorąco życzę dobrego zdrowia - wszystkim (to znaczy również rodzicom).

2019-05-20T15:40:59 02:00, matka:

i od razu 3000 miesięcznie plus 500 za pierwsze dziecko które maja Ci Państwo, fajnie, że nie trzeba pracować, wystarczy się rozmnażać...kiedyś trzeba było utrzymać siebie i dzieci i pracować na nie, teraz można mieć dzieci bez pracy...za moje 2000zł ciężkiej pracy , wystarczy 4 dzieci i załatwione, nie muszę pracować, bo i emeryturka będzie i spokojna głowa, żądnej harówki, i pomyśleć że kiedyś matki wyrywały sobie rękawy pracując i opiekując się dziećmi...teraz jest wybór albo pracujesz albo masz dzieci :)

Po co wylewasz tu swoje żale kobieto? Boli cię, że ktoś ma tyle dzieci? Zajmij się sobą i swoim życiem. Od razu będziesz kilka kilo lżejsza :)

m
matka
2019-05-20T15:03:54 02:00, grzeg:

Fantastyczne, fantastyczne! Gorąco życzę dobrego zdrowia - wszystkim (to znaczy również rodzicom).

i od razu 3000 miesięcznie plus 500 za pierwsze dziecko które maja Ci Państwo, fajnie, że nie trzeba pracować, wystarczy się rozmnażać...kiedyś trzeba było utrzymać siebie i dzieci i pracować na nie, teraz można mieć dzieci bez pracy...za moje 2000zł ciężkiej pracy , wystarczy 4 dzieci i załatwione, nie muszę pracować, bo i emeryturka będzie i spokojna głowa, żądnej harówki, i pomyśleć że kiedyś matki wyrywały sobie rękawy pracując i opiekując się dziećmi...teraz jest wybór albo pracujesz albo masz dzieci :)

g
grzeg

Fantastyczne, fantastyczne! Gorąco życzę dobrego zdrowia - wszystkim (to znaczy również rodzicom).

Dodaj ogłoszenie