Piłkarki AZS UJ Kraków zdobyły gola w 96 minucie!

Pawel Panus
Pawel Panus
Natalia Sitarz (pierwsza z prawej) zdobyła gola dla AZS UJ
Natalia Sitarz (pierwsza z prawej) zdobyła gola dla AZS UJ Andrzej Banas / Polska Press
W otwierającym piatą kolejkę meczu żeńskiej ekstraklasy AZS UJ Kraków pokonał Mitech Żywiec 1:0.

Nie było to porywające spotkanie. Bliżej zwycięstwa były przyjezdne, któe w pierwszej połowie wypracowały dwie stuprocentowe okazje, a po zmianie stron jedną. Dla AZS UJ Kraków najlepszą okazję w pierwszej połowie miała Justyna Maziarz, a po zmianie stron Natalia Sitarz. W szóstej minucie doliczonego czasu gry sędzina pryznała gospodyniom rzut rożny, co było decyzją skrajnie błędną. Po dośrodkowaniu Natalia Sitarz ładnie złożyła się do strzału głową i piłka odbiwszy się od słupka wpadła do bramki. Sędzina nie wznawiała już gry.

Warto odnotować, że w zespole z Żywca występują dwie byłe zawodniczki AZS UJ Karolina Gruszka i Aleksandra Łagowska oraz pozyskana przed tym sezonem z Bronowianki Magdalena Matyja.

AZS UJ Kraków – Mitech Żywiec 1:0 (0:0)
Bramka:
Sitarz 90.
AZS UJ: Klabis – Ładocha, Woźniak (85 Malota), Konopka, Sirant – Wójcik (66 Kubaszek), Bolko, Dul (89 Bryzek), Sitarz, Zapała (72 Ferfecka) – Maziarz (60 Nieciąg).
Mitech: Komosa – Gruszka (75 Sobota), Zasada, Rżany, Zegan (85 Rosak) – Matyja (56 Biegun), Droździk, Chrzanowska, Łagowska – Wnuk, Wiśniewska.
Sędziowała: Daria Kokoszka. Widzów: 100.

Materiał oryginalny: Piłkarki AZS UJ Kraków zdobyły gola w 96 minucie! - Dziennik Polski