https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłkarze Wisły Kraków Martin Kostal i Zoran Arsenic przymierzani do Jagiellonii

ted
Zoran Arsenic jest przymierzany do Jagiellonii
Zoran Arsenic jest przymierzany do Jagiellonii Anna Kaczmarz
Jagiellonia jest zainteresowana Słowakiem Martinem Kostalem i Chorwatem Zoranem Arsenicem. Obaj zawodnicy jesienią występowali w Wiśle Kraków, która obecnie ma problemy natury finansowo-organizacyjnej.

Zoran Arsenic na początku roku rozwiązał kontrakt z Białą Gwiazdą i jest obecnie wolnym zawodnikiem. 24-letni piłkarz jest obrońcą, grającym zarówno na środku, jak i boku defensywy. Jego wartość wg. portalu transfermarkt to 500 tys. euro.

Innym graczem Wisły, który może trafić do Białegostoku jest Martin Kostal. Skrzydłowy ze Słowacji ma 22 lata, a jego obecna wartość rynkowa wg. transfermarkt to 100 tys euro. Białostoczanie muszą liczyć się z zapłatą odstępnego, bo piłkarz ma ważny do końca czerwca kontrakt z krakowskim klubem.

Jagiellonia Białystok. Żółto-Czerwoni wylecieli do Turcji. Bez Przemysława Frankowskiego (WIDEO, GALERIA)

Obaj zawodnicy mają też oferty z innych klubów i wśród nich rozważają propozycję z Jagiellonii. Sprawa ich pozyskania powinna wyjaśnić się do końca tego tygodnia.

Jagiellonia Białystok. Przemysław Frankowski podjął decyzję. Zagra w Chicago Fire

Wcześniej mówiło się też o zainteresowaniu żółto-czerwonych innymi wiślakami - Kamilem Wojtkowskim oraz Maciejem Sadlokiem.

Tymczasem w nocy z niedzieli na poniedziałek piłkarze Jagi dotarli już do tureckiego Belek, gdzie przez blisko trzy tygodnie będą szlifować formę przed rudną wiosenną.

W Białymstoku nie brakuje ośrodków, kształcących młodych adeptów futbolu. Kiedyś za szkolenie odpowiadały kluby piłkarskie, ale to się ostatnio zmieniło. Na rynku jest coraz większa konkurencja, powstały nowe ośrodki, które specjalizują się w pracy z młodzieżą. Zobaczcie, gdzie, za ile i od jakiego wieku można zacząć szkolenie piłkarskie.

Białystok. Szkółki piłkarskie w mieście. Jagiellonia, Talent...

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
kibic

Fajnie się czyta o aktywności JAGI na rynku transferowym. Wytypowani, konkretni zawodnicy - w kręgu zainteresowań. tacy, którzy nie tylko będą uzupełnieniem kadry, ale jej wzmocnieniem. Jeden odchodzi, prowadzone są rozmowy z kandydatami. W mojej ocenie JAGA to bardzo perspektywiczny i ambitny zespół, z ultra-nowoczesną siedzibą i lada moment - bazą treningową, niemal w centrum miasta. Klub poukładany i wypłacalny pod każdym względem. Wspierany przez kibiców i miasto! Martwi tylko, że kandydaci się wahają, i pewnie graja na zwłokę w celu podbicia stawki kontraktowej. Skoro jak piszą Czech - DANIEL ma wątpliwości, to po co go brać, i tak samo innych? Jaka jest jego motywacja do ciężkiej pracy, odnoszenia sukcesów? Klub w ostatnim okresie pewnie zdobył doświadczenie w tym zakresie....Szkoda, że nie wyszedł transfer Albańczyka, który wybrał ponoć HAJDUK. Co do ARSENICA - to ten chłopak, tu w Białymstoku miałby spokój i możliwość rozwoju, skoku w inny wymiar....Ponadto nie ma co płakać po niedoszłych kandydatach do gry w Jadze - KOSTERZU i LETNIEWSKIM! Jaga ma swoich, mega-utalentowanych nastolatków - TWAROWSKI, BIDA, NAWROCKI, OZGA, ŁAPIŃSKI i inni. A następni - 15, 16 i 17-sto latkowie są i również rosną... Od nich samych będzie zależało w jakim kierunku pójdą. Czy się zadowolą minimalizmem, czy też postawią na ciężką pracę, która w perspektywie przyniesie wszystkim zainteresowanym - korzyści! My, kibice mamy nadzieje, że Jaga ma dobre rozpoznanie rynków piłkarskich i tak jak pół roku temu zaskoczy - kimś (SAVKOVIĆ), o którym nikt nie wiedział i nie słyszał. A tu potrzeba takich zadziornych, szybkich graczy, którzy porwą drużynę i kibiców. Pozdrowienia kibicom Jagi! 

 

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska