Piotr Gój kieruje Muzeum Inżynierii I Techniki w Krakowie od 1 stycznia 2017 roku. Obecny dyrektor instytucji jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, specjalistą w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych oraz zarządzania finansami w instytucjach kultury. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i Biurze Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Krakowa oraz na stanowiskach kierowniczych w takich instytucjach kultury jak: Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” oraz Nowohuckie Centrum Kultury.
22 września kadencja Piotra Goja została przedłużona na siedem lat.
Muzeum Inżynierii i Techniki powstało 1 października 1998 roku, jako Muzeum Inżynierii Miejskiej. Jako siedzibę otrzymało zabytkowe hale najstarszej krakowskiej zajezdni tramwajowej. Jest to kompleks unikatowy w skali europejskiej. Muzeum posiada dwa oddziały: Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema oraz Hangar Czyżyny.
Ostatnie lata to dla muzeum czas wielu zmian i intensywnego rozwoju, m.in. remont konserwatorski Hangaru Czyżyny, poszerzenie oferty Ogrodu Doświadczeń czy ukończenie rewitalizacji siedziby głównej muzeum przy ul. św. Wawrzyńca 15 oraz otwarcie nowej wystawy stałej „Miasto. Technoczułość" - ekspozycji, która jest pierwszą w Polsce tak szeroką opowieścią o rozwoju myśli inżynieryjnej, jej wpływie na przemiany miasta i życie jego mieszkańców.
W najbliższej przyszłości Muzeum Inżynierii i Techniki czeka zakończenie rewitalizacji Hangaru w Czyżynach. Jak informuje magistrat, muzeum planuje wypracować autorski program upowszechniający, stworzyć politykę wystawienniczą, wzmocnić tożsamość i sprofesjonalizować działalność muzealniczą w obszarze inwentaryzacji i konserwacji zbiorów. Kolejna dekada także będzie okresem intensywnych działań inwestycyjnych.
Muzeum wzbogaci się także o nowy oddział w forcie św. Benedykt.
Polska branża gier komputerowych jest światową potęgą!
