Piotr Krupa z Sękowej zdobył srebro w pływaniu w Małopolskiej Gimnazjadzie

Marek Podraza
Co roku nasi pływacy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych biorą udział w finałach wojewódzkich i przywożą medale.

Zakończyły się już mistrzostwa województwa w pływaniu w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jedyny pływacki medal w tym roku wywalczył Piotr Krupa z Sękowej, uczeń miejscowego gimnazjum oraz wychowanek Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Bieczu. - Nie jest to mój pierwszy start w zawodach wojewódzkich, ale pierwszy mój medal. Niewiele zabrakło mi do złotego. Cieszę się bardzo i z wyniku, i z medalu. Pływam już od około 10 lat. Startuję także w innych zawodach pływackich, między innymi w lidze pływackiej czy Otwartych Mistrzostwach Gorlic, gdzie już zdobywałem medale, ale ten jest najcenniejszy - powiedział nam zadowolony wicemistrz Małopolski.

Trenerem Piotra od kilku lat jest Mariusz Stępień z Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Biecz. - Chłopak zasłużył na ten sukces ciężką pracą. Na gorlickim basenie przepłynął setki kilometrów. Nasi wychowankowie nie pierwszy raz zdobywali medale na mistrzostwach województwa poszczególnych rodzajów szkół. Przypomnę tylko sukcesy Artura Stafieja czy Ani Cembrzyńskiej oraz wielki sukces sztafety z I LO, która zdobyła pierwsze miejsce w Małopolsce. Większość z tej historycznej złotej sztafety stanowili pływacy PMOS. W sumie wychowankowie zdobyli około 20 medali Trenujemy cztery razy w tygodniu. Jest to ciężki sport, a efekty są widoczne dopiero po kilku latach i tak też było w przypadku Piotrka - mówi trener.

Piotr Krupa z gimnazjum w Sękowej srebrny medal zdobył z czasem 35,30 na 50 m stylem klasycznym. Warto dodać, że w tym stylu wysokie miejsca odnotowali jeszcze dwaj pływacy: Kamil Woźniak był piąty, a Dominik Woźniak ósmy - obaj z gimnazjum w Kobylance. O krok od medalu była Julia Kuryło z Wapiennego, uczennica Gimnazjum nr 6 w Gorlicach na 50 m stylem grzbietowym dziewcząt, wywalczyła wysokie czwarte miejsce z czasem 36,96. W kategorii szkół podstawowych żaden nasz przedstawiciel nie znalazł się nawet w pierwszej dziesiątce. Nieco lepiej było w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, gdzie wysokie piąte miejsce na 50 m stylem grzbietowym zdobył Tomasz Kuryło z Wapiennego, uczeń ZS CKR w Bystrej.