
Myszy dołączyły do grona zwierząt, które potrafią rozpoznać siebie w lustrze. Jak to właściwie działa?

Mały głodomorek
Myszy większość swojego dnia spędzają na poszukiwanie pokarmu. Ich menu zmienia się wraz z porami roku. Najbardziej aktywne są późnym latem i wczesną jesienią. Jest to czas, kiedy gromadzą energię, która pozwoli im przetrwać zimę. Chętnie zjada nasiona, korzenie, owady i tłuste larwy.

Duży problem dla człowieka
Chociaż okazuje się, że jest całkiem sprytna i rozpozna siebie w lustrze, to mysz jest po prostu szkodnikiem. Zjada plony, niszczy uprawy, chętnie przedziera się do magazynów ze zbożem. Przy okazji może roznosić choroby, które są groźne nie tylko dla innych zwierząt, ale też i dla ludzi. Problemem jest również to, że myszy bardzo szybko się rozmnażają.

Nie zostawiaj im jedzenia
Trzeba unikać pojawiania się myszy w naszym życiu. I tak, jak ich odchody łatwo usunąć, szkodliwy jest również mysi mocz, dlatego przede wszystkim nie powinniśmy stwarzać myszom dogodnych warunków, żeby nie przyciągać ich do naszych domów. Nie zostawiajmy więc nigdzie jedzenia, po które chętnie sięgną. Myszy przenoszą drobnoustroje, które są dla nas szkodliwe. Mogą uszkodzić nasze nerki, wątrobę i układ pokarmowy.