Pływacy ZSOMS Kraków na podium klasyfikacji końcowej Ligi SMS

Ekipa SMS Kraków
Ekipa SMS Kraków FB/UKS SMS Galicja
Pływacy Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie mają za sobą kolejny udany występ. W II rudzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego, która odbyła się w Lublinie, uzyskali dobre wyniki i w punktacji za ten sezon zajęli 3. miejsce. Na 4. pozycji w klasyfikacji końcowej uplasowała się SMS Oświęcim.

W Lidze SMS pod uwagę były brane rezultaty z pierwszej rundy, rozegranej na krótkim basenie (25-metrowym) w październiku w Krakowie oraz imprezy w Lublinie na długiej pływalni (50 m) w miniony weekend.

Ekipie z ul. Grochowskiej udało się obronić 3. miejsce, które zajmowała po pierwszej serii, a nawet powiększyła przewagę na oświęcimianami. Dwie najlepsze drużyny SMS - Lublin i Warszawa Bielany - były tym razem poza zasięgiem rywali. Sklasyfikowano 14 drużyn.

Klasyfikacja końcowa Ligi SMS 2023-2024

• 1. SMS Lublin 3653 pkt
  • 2. SMS Warszawa Bielany 3540
  • 3. SMS Kraków 3052
  • 4. SMS Oświęcim 2867
  • 5. SMS Warszawa Konwiktorska 2752

W składzie krakowskiej ekipy znalazły się 32 osoby, prawie wszystkie dołożyły punkty do końcowego dorobku. W finale w Lublinie pływacy spod Wawelu zdobyli 12 medali: 4 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe. Indywidualnie wyróżnili się: Julia Smurzyńska (1. w rankingu stylu grzbietowego), Flawia Kamzol (1. w motylkowym i 2. w klasyfikacji sprintu stylem dowolnym), Kacper Duda (3. w sprincie dowolnym)

Dorobek SMS Oświęcim w finale ligi to 6 krążków: 3-1-2. Bartosz Loter wygrał klasyfikację stylu klasycznego.