Podhale nadal walczy o brązowy medal

Maciej Zubek
Sanoczanie zrewanżowali się „Szarotkom” za wtorkową przegraną i o tym, która z tych drużyn sięgnie po medal brązowy, zadecyduje niedzielne starcie numer trzy w Nowym Targu.

Ciarko PBS Bank Sanok – TatrySki Podhale Nowy Targ 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Bramki:
1:0 Cichy (Tuominen) 3, 1:1 Jokila (Haverinen, Różański) 6, 2:1 Szczechura (Cichy) 19, 2:2 Bryniczka (Gruszka) 30, 2:3 McGregor 39, 3:3 Cichy (Szczechura) 39, 4:3 Kartoszkin (Kostecki, Azari) 44, 5:3 (Roberts, Brown) 59.
Sędziowali: Patryk Pyrskała i Janusz Strzempek. Kary: 14-18 min. Stan rywalizacji: 1:1.
Sanok: Missiaen – Tuominen, Vidgren, Danton, Cichy, Szczechura – Robert, Sproule, Cameron, Brown, Śliwiński – Rąpała, Olearczyk, Kostecki, Kartoszkin, Strzyżowski – Demkowicz, Naparło, Azari, Biały, Bielec.
Podhale: Raszka – Haverinen, Jaśkiewicz, Jokila, Zapała, Różański – Tomasik, Kania, Wronka, Bryniczka, Gruszka – Łabuz, Mrugała, Michalski, Kapica, McGregor – Wojdyła, Sulka, Zarotyński, Neupauer, Wielkiewicz.

Wynik już w 3 min otworzyli gospodarze, konkretnie Michael Cichy, który skutecznie dobił strzał Joniego Touminena. Podhale szybko odpowiedziało, trafieniem w liczebnej przewadze Jarmo Jokili. Podhalanie w pierwszej tercji jeszcze dwukrotnie mieli o jednego zawodnika więcej na tafli, ale nie dosyć, że tego nie wykorzystali, to jeszcze sami stracili bramkę.

Na początku drugiej tercji „Szarotki” najpierw przetrwały ostry napór gospodarzy, a potem wyprowadziły dwa ciosy i po trafieniach Kaspra Bryniczki i Bryana McGregora nowotarżanie na prowadzenie. Cieszyli się z niego ledwie 20 sekund. Do wyniku 3:3 doprowadził Cichy.

Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej tercji, w której gole zdobywali już tylko sanoczanie. Najpierw Maksim Kartoszkin w 44 min wygrał pojedynek sam na sam z Ondrejem Raszką, a 101 sekund przed końcem meczu, strzałem do pustej bramki (Podhale wycofało bramkarza) wygraną gospodarzy przypieczętował Bryan Cameron.