https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podwójne święto w szkole w Nowej Wsi - ślubowanie uczniów klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej [ZDJĘCIA]

Monika Pawłowska
Barbara Gizicka/Jolanta Czopek
Dzień Edukacji Narodowej był doskonałą okazją do podziękowania pedagogom za ich pracę, ale też do pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Zobacz tę piękną uroczystość w naszej galerii.

Spotkanie rozpoczął ciepłym powitaniem dyrektor Grzegorz Żak, a zaraz potem do sali gimnastycznej wkroczyli dumni i uśmiechnięci bohaterowie tego dnia, czyli pierwszoklasiści, aby razem z Piratem - Brajanem Prusem i Kapitanem - Zuzanną Pawińską zabrać wszystkich w niezwykły rejs statkiem. Uczestnicząc w tej morskiej podróży, uczniowie klas pierwszych postanowili udowodnić, że są prawdziwymi marynarzami, godnymi miana uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi.

Na sztandar szkoły ślubowali, że będą przynosić chlubę rodzicom, nauczycielom, szkole i ojczyźnie oraz, że dołożą wszelkich starań, by być dobrymi kolegami i pilnymi uczniami.

Po pasowaniu na ucznia, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a od rodziców poduszki – kredki, z wyhaftowanym imieniem i datą ślubowania.

Z uroczystości z pamiątkowymi dyplomami wyszli również nauczyciele, którzy zostali odznaczeni Medalem Komisji Edukacji Narodowej lub burmistrza Kęt: Bogusława Szczupak, Małgorzata Kasperek, Agata Mazur, Dorota Żmudka.

WIDEO: Dzieci mówią jak jest

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska