Nasza Loteria

Pogoda na sierpień 2020. Czy sierpień będzie cieplejszy niż lipiec? Długoterminowa prognoza pogody na lato

MH
Pogoda na sierpień 2020. Umiarkowane temperatury i kilka dni z opadem. Długoterminowa prognoza pogody na sierpień w Krakowie
Pogoda na sierpień 2020. Umiarkowane temperatury i kilka dni z opadem. Długoterminowa prognoza pogody na sierpień w Krakowie Archiwum
Pogoda w sierpniu zapowiada się umiarkowanie - ósmy miesiąc roku prawdopodobnie nie będzie ani zbyt chłodny, ani zbyt gorący. Po dość kapryśnym lipcu spodziewamy się rekompensaty w postaci sierpniowych upałów, jednak prawdopodobnie to lato nie będzie aż tak gorące jak zeszłoroczne. Sprawdźcie dokładną długoterminową prognozę pogody na sierpień!

Lato 2020: chłodny lipiec i norma wieloletnia



Tegoroczne lato nie jest ani zimne, ani gorące. Jak wskazuje portal Twoja Pogoda, zapisuje się ono w normie wieloletniej i jest latem typowym dla regionu, w jakim leży Polska. Pod względem temperatury mijający powoli lipiec wpisuje się w standardowe schematy zaobserwowane w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat:

,,Średnia ogólnokrajowa temperatura od początku miesiąca oscyluje na poziomie zaledwie niecałych 0,2 stopnia poniżej normy z lat 1981-2010. Tylko nieco chłodniejszy jest miejscami na południu i północnym zachodzie kraju."

Pogoda na sierpień 2020: umiarkowane temperatury



Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sierpniu temperatury będą nieznacznie "powyżej normy".

,,Model IMGW-PIB (model klasyfikatora Bayesa) na sierpień 2020 r. prognozuje średnią temperaturę powietrza jedynie na Mazowszu, Podlasiu i miejscami na Pomorzu. Na pozostałym obszarze kraju, z wysokim prawdopodobieństwem, występować będą średnie temperatury w klasie ".

- możemy przeczytać na stronie IMGW.

Oznacza to, że sierpień nie zaskoczy nas zbyt wysokimi temperaturami i z pewnością tegorocznego lata nie nazwiemy rekordowym. Według prognoz IMGW słupki rtęci w Krakowie i Małopolsce pokażą około 20 stopni.

Prognoza długoterminowa na sierpień 2020: spodziewane opady



Temperatury w sierpniu będą bardzo zbliżone do tych, które odczuwamy w lipcu - podobnie będzie z opadami. Twoja Pogoda informuje, że sierpień będzie nieco bardziej wilgotny niż lipiec, ale nie aż tak mokry jak czerwiec. IMGW dodaje, że suma opadów w zachodniej Małopolsce będzie ,,powyżej normy", co jest równoznaczne z opadami między 25 a 50 mm. Prawdopodobnie liczba dni z opadem będzie wynosić około 12-14.

Pamiętajcie, że jest to prognoza długoterminowa - należy ją traktować tylko jako wskazówkę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kolejna dawka szczepionki już dostępna!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska