https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policja dostała nowe narzędzie. Już trwają testy!

Mariusz Michalak
W pilotażu udział bierze łącznie około 500 policjantów oraz osób odpowiedzialnych za szeroko pojmowaną organizację służby.
W pilotażu udział bierze łącznie około 500 policjantów oraz osób odpowiedzialnych za szeroko pojmowaną organizację służby. Policja.pl
W Komendzie Głównej Policji opracowano nowe narzędzie, które ma zrewolucjonizować dotychczasowy sposób gromadzenia i przetwarzania informacji. Rozwiązanie, którego testy już trwają jest dedykowane głównie policjantom realizującym zadania „na ulicy”.

"W ramach pilotażu biorący w nim udział policjanci kierowani do realizacji zadań o charakterze patrolowo-interwencyjnych, dzielnicowi oraz w ruchu drogowym wyposażeni zostali w urządzenia mobilne przy pomocy, których nie tylko, jak dotychczas mogą dokonywać sprawdzeń w policyjnych bazach danych, ale również otrzymują zadania do służby i mogą pozyskiwać informację niezbędne do prawidłowej realizacji zadań, a informacji tych naprawdę jest bardzo wiele" - informuje Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

W pilotażu, który ruszył 27 marca biorą udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży (KWP Białystok), Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach (KWP Kraków), Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. W pilotażu udział bierze łącznie około 500 policjantów oraz osób odpowiedzialnych za szeroko pojmowaną organizację służby.

Wdrożenie tego etapu projektu pozwoli na całkowitą rezygnację z dotychczasowej formy dokumentowania przebiegu służby, który w znacznej mierze będzie odbywał się niejako w tle realizowanych czynności automatycznie. Rola policjanta ograniczy się do weryfikacji i akceptacji generowanych „podpowiedzi” oraz uzupełnienia o dane istotne z jego punktu widzenia, wszak mówimy o e-Notatniku, a więc narzędziu wirtualnym.

Policjant docelowo będzie miał dostęp do swojego e-Notatnika również z klasycznych stanowisk komputerowych, gdzie po w prowadzeniu do użytku ostatniego z projektowanych modułów będzie mógł generować, w znacznym zakresie automatycznie, niezbędne dokumenty. System pozwoli również na komunikację dwukierunkową ze stanowiskiem kierowania swojej jednostki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Motoryzacja

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Adam
Do tej pory patrol był dwuosobowy. Jeden umiał czytać a drugi pisać. Teraz muszą być trzy osoby, bo jeden musi się znać na komputerach. Zabraknie ludzi do pilnowania prezeska i co wtedy milicja zrobi ? Jak się wtedy pisowi wytłumaczy specjalista od granatnika ?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska