Awantura domowa w Kętach. 21-latek znęcał się nad 30-letnią konkubiną
Policjanci z kęckiego komisariatu interweniowali w związku z awanturą domową, do której doszło w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Kęt.
- W trakcie rozmowy z pokrzywdzoną 30-latką, policjanci ustalili, że jej nietrzeźwy 21-letni konkubent, wszczął awanturę domową, podczas której był wobec niej bardzo agresywny. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu - informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Na podstawie dowodów zebranych w trakcie postępowania podejrzanemu przedstawiono zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad konkubiną. Do poważnych aktów agresji wobec kobiety miało dochodzić od około czterech miesięcy. Następnie akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.
Sąd Rejonowy w Oświęcimiu wydał postanowienie o areszcie
Wczoraj, 12 grudnia zatrzymany usłyszał prokuratorski zarzut. Ponadto prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonej, zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.
21-latek wprost z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Sędzia, po zapoznaniu z dowodami, przychylił się do prokuratorskiego wniosku, wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Zatrzymany jeszcze tego samego dnia został osadzony w jednym z aresztów śledczych.
- Za przestępstwo znęcania grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności - dodaje policjantka.
Nie czekaj. Przerwij przemoc!
Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały przemoc. W tym celu powinny złożyć zawiadomienie. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.
- Pomocą osobom pokrzywdzonym służy wiele instytucji, między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej - informuje oficer prasowy oświęcimskiej komendy.
Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Oświęcim można spotkać w różnych miejscach w Polsce. Stanowią zaskoczenie
- Minął rok budowy obwodnicy Oświęcimia do S1. GDDKiA podaje termin zakończenia
- Wyniki liczenia wiernych w największych parafiach w Oświęcimiu
- IX charytatywny mecz hokejowy w Oświęcimiu przeszedł do historii. Wynik imponujący
- Niesamowite opowieści w drugim odcinku o historii hokeja w Oświęcimiu. WIDEO
- Wielkie plany Energylandii. Ta decyzja zmieni ich w giganta branży rozrywkowej
