Polska - Portoryko - MŚ siatkarzy. Pewne zwycięstwo Biało-Czerwonych [transmisja, online, stream na żywo, live, wynik, relacja 13 09 2018]

MŚ siatkarzy: Polska - Portoryko [WYNIK, RELACJA]
MŚ siatkarzy: Polska - Portoryko [WYNIK, RELACJA] Sylwia Dąbrowa
Polska - Portoryko, MŚ siatkarzy. W swoim drugim mistrzostw świata siatkarzy nasza drużyna zmierzyła się z Portoryko. Biało-Czerwoni pewnie wygrali. POLSKA - PORTORYKO WYNIK RELACJA.

Polska - Portoryko 3:0 (25:14, 25:12, 25:15)
Polska:
Łomacz, Schulz, Kochanowski, Bieniek, Śliwka, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Kwolek, Wojtaszek (libero).
Portoryko: Perez, Rivera, Torres, Sanchez, Rodriguez, Colon, Cabrera (libero) oraz Del Valle (libero), Goas, Guzman, Cruz, Vazquez, Sierra.

POLSKA - PORTORYKO. Pewne zwycięstwo Polaków

W drugim meczu czempionatu trener Vital Heynen dokonał aż czterech zmian w wyjściowym składzie. Na przyjęciu zamiast Artura Szalpuka szansę dostał Aleksander Śliwka, na rozegraniu za Fabiana Drzyzgę pojawił się Grzegorz Łomacz, na środku za Piotra Nowakowskiego - Mateusz Bieniek, a na pozycji atakującego, w miejsce Bartosza Kurka, zagrał Damian Schulz.

Polacy szybko wypracowali przewagę (8:5 na pierwszej przerwie technicznej). Po bloku na liderze rywali Maurice'ie Torresie było 13:8 i trener Portorykańczyków poprosił o czas. Nie pomogło, po chwili, po dwóch kolejnych asach serwisowych Łomacza, dystans wzrósł do 8 "oczek" (16:8). Skończyło się pogromem do 14.

W drugiej partii poszło nawet jeszcze łatwiej. Biało-Czerwoni szybko odskoczyli, kontrolowali przebieg wydarzeń (prowadzili już 14:6), rywale nie potrafili się im przeciwstawić. Ta odsłona też skończyła się, skutecznym ataku Bartosz Kwolka, bardzo wysokim zwycięstwem Polaków - do 12. To deklasacja.

POLSKA - PORTORYKO GDZIE OGLĄDAĆ ONLINE LIVE NA ŻYWO

Pytanie brzmiało, czy Polakom uda się utrzymać wystarczającą koncentrację, aby spotkanie z dużo niżej notowanym rywalem skończyć w trzech setach. Przypomnijmy, że dzień wcześniej, w starciu z Kubą (3:1), w podobnych okolicznościach, tego zabrakło (po dwóch pewnie wygranych partiach, w trzeciej Biało-Czerwoni dali się rywalom podnieść, a czwartą zaczęli od 4:8; później, po serii, prowadzili 16:10). Tym razem jednak tego błędu nasi siatkarze nie popełnili, pewnie wygrali następną odsłonę i cały mecz.

W 1. kolejce fazy grupowej Polacy pokonali Kubę, ale nie uniknęli nerwów. Dwa pierwsze sety wprawdzie wygrali gładko, lecz po porażce w trzecim, w czwartym się męczyli. RELACJA - TU

Transmisja na żywo z meczu Polska - Kuba w Polsat Sport, Super Polsat, a także TVP Sport. Początek spotkania w Warnie w czwartek 13.09.2018 o godz. 16

Paweł Zatorski: Nie musimy odczarowywać hali w Warnie