Pomocny? Przyjazny? Uratował komuś życie? Kto zostanie...

  Pomocny? Przyjazny? Uratował komuś życie? Kto zostanie Policjantem Roku Małopolski 2018?

  Katarzyna Wójcik

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Pomocny? Przyjazny? Uratował komuś życie? Kto zostanie Policjantem Roku Małopolski 2018?
  Twój dzielnicowy pomógł ci w trudnej życiowej sytuacji? Widzisz, że policjant wykazuje ponadprzeciętne zaangażowanie w wyjaśnienie sprawy? Byłeś świadkiem wydarzenia podczas którego funkcjonariusz wykazał się szczególną odwagą? Doceniasz społeczną czy charytatywną działalność mundurowego w czasie wolnym od służby? Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie organizuje koleją edycję plebiscytu “Policjant Roku Małopolski”. Akcji patronuje "Gazeta Krakowska" i Wojewoda Małopolski. Policjanta Roku wybierze kapituła spośród kandydatów zgłoszonych przez mieszkańców.
  Pomocny? Przyjazny? Uratował komuś życie? Kto zostanie Policjantem Roku Małopolski 2018?

  Doceniamy policjantów


  Każdy zapewne zna policjanta, który wyciągnął do nas pomocną dłoń. Dla którego służba to nie tylko praca, ale przede wszystkim misja. Słyszymy i czytamy o funkcjonariuszach, którzy uratowali komuś życie bądź zapobiegli przestępstwu. VI edycja plebiscytu “Policjant Roku Małopolski” to forma podziękowania i wyróżnienia najlepszych funkcjonariuszy służb mundurowych w Małopolsce. - Plebiscyt pozwoli na wyłonienie z naszych szeregów tych, których działanie jest pozytywnie oceniane przez mieszkańców - mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

  Kandydatury można było zgłaszać do 11 listopada. Wszystkie kandydatury zostaną wpisane na listę nominowanych po weryfikacji danych, sprawdzeniu czy wobec kandydatów nie toczy się postępowanie dyscyplinarne, a także po potwierdzeniu udziału przez policjantów. Wyboru najlepszych policjantów dokona komisja konkursowa. W jej skład wchodzą: Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, naczelnicy Wydziału Prezydialnego, Wydziału Kadr i Szkolenia, Rzecznik Prasowy KWP w Krakowie oraz przedstawiciel „Gazety Krakowskiej” honorowego patrona akcji. - Kandydatem do tytułu Policjant Roku może być wyłącznie czynny zawodowo policjant pełniący służbę na terenie województwa małopolskiego - dodaje mł. insp. Sebastian Gleń.

  Anna Kaczmarz
  nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Małopolski Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie: Policjant ma służyć obywatelom, dbać o ich bezpieczeństwo, nieść pomoc i wspierać fachową wiedzą
  Uczynny i profesjonalny


  Konkurs Policjant Roku Małopolski to akcja szczególna. Między innymi dlatego, że nie ma określonych ram, które muszą spełniać kandydaci. Ważne by swoim zachowaniem prezentowali ponadprzeciętne zaangażowanie w pracę na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności, w wyjaśnianiu spraw kryminalnych, łagodzeniu konfliktów, pomocy potrzebującym. By z pasją spełniali swoje służbowe obowiązki, dbali o porządek publiczny. Komisja będzie brała pod uwagę całokształt działalności kandydata, czyli zarówno osiągnięcia w trakcie pracy jak i ewentualną działalność społeczną poza służbą. Członkowie kapituły będą kierowali się subiektywną opinią oraz uzasadnieniem zgłoszeń kandydatów. Najlepsi funkcjonariusze zostaną wybrani na drodze głosowania komisji plebiscytowej. - Co roku akcja cieszy się dużą popularnością. Wyróżniamy policjantów, którzy ratują ludzkie życia, potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach, są zaangażowani, empatyczni, a przede wszystkim pomagają mieszkańcom Małopolski - podkreśla mł. insp. Sebastian Gleń.

  Pięciu zwycięzców


  Komisja plebiscytowa spośród wszystkich zgłoszeń wyłoni pięciu funkcjonariuszy, którzy otrzymają tytuły Policjanta Roku 2018. Akcja zakończy się wielkim finałem 23 listopada. Podczas uroczystej gali w krakowskim Teatrze Variété zostaną wręczone nagrody. - Często wyróżniamy policjantów na drodze służbowej. Jednak taki plebiscyt to możliwość docenienia tych, którzy wyróżniają się zarówno w trakcie pracy jak i po służbie - mówi mł. insp. Sebastian Gleń. Wyniki i sylwetki laureatów zostaną zaprezentowane na łamach „Gazety Krakowskiej”, stronie internetowej www.gazetakrakowska.pl i stronie internetowej KWP w Krakowie www.malopolska.policja.gov.pl.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

  NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

  Szukamy maluchów na okładkę

  Szukamy maluchów na okładkę "Gazety Krakowskiej"!

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?