Porażka Wisły Kraków na zakończenie zgrupowania w Arłamowie [SKRÓT MECZU]

(krzyk)
Wisła Kraków na zakończenie zgrupowania w Arłamowie zagrała z Resovią
Wisła Kraków na zakończenie zgrupowania w Arłamowie zagrała z Resovią wisla.krakow.pl
W meczu kończącym tygodniowe zgrupowanie w Arłamowie piłkarze Wisły Kraków przegrali z I-ligową Resovią 1:2. Jedynego gola dla "Białej Gwiazdy" zdobył Piotr Starzyński. Poniżej skrót meczu udostępniony przez klub na kanale YouTube.

Mimo upału mecz toczył się w dobrym tempie. Wiślacy objęli prowadzenie po strzale Piotra Starzyńskiego w dalszy róg bramki Branislava Pindrocha. A później zajęli się... lansowaniem Słowaka, który w ubiegłym sezonie rozegrał zaledwie trzy mecze w barwach wicemistrza kraju Rakowa Częstochowa (ligowe w grudniu i lutowy w Pucharze Polski).

Bramkarz Resovii wyszedł bowiem obronną ręką w kilku dogodnych dla krakowian sytuacjach, sprzyjało mu też szczęście. Jak w 48. minucie, gdy Gieorgij Żukow trafił piłką w słupek i Aschraf Al Mahdioui w 70. min mierząc w spojenie słupka z poprzeczką. W 38. min w dogodnej okazji po dośrodkowaniu Piotra Starzyńskiego spod linii końcowej spudłował Hubert Sobol. Bliski szczęścia był też Nikola Kuveljić, który w drugiej połowie niecelnie uderzył z dystansu.

Zwycięską bramkę dla rzeszowian zdobył Sebastian Strózik, napastnik wypożyczony z Cracovii.

Nieoficjalne debiuty w Wiśle zaliczyli Matej Hanousek, Michal Skvarka i bramkarz Kacper Rosa. Ani minuty nie rozegrał Mateusz Lis, bo w pierwszej połowie bronił Mikołaj Biegański (wykazał się już w 7. min broniąc strzał Radosława Adamskiego).

Nie zagrał także kapitan drużyny Jakub Błaszczykowski. Już wcześniej było wiadomo, że nie wystąpi lekko kontuzjowany napastnik Jan Kliment oraz przechodzący rehabilitację Alan Uryga i Patryk Plewka.

Jak trener Adrian Gula wytłumaczył nieobecność Kuby i Lisa?

- Przez cały czas trwania obozu Kuba brał udział we wszystkich treningach i pracował na pełnych obrotach. Jako sztab zadecydowaliśmy, że nie wystąpi on w środowym meczu, a szansę gry otrzymają inni zawodnicy. Obciążenia meczowe zastąpiła mu jednak dodatkowa jednostka treningowa, którą odbył wspólnie z Mateuszem Lisem - powiedział Słowak cytowany przez stronę klubu.

W sobotę Wisłę czeka jeszcze sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała (godz. 20), a następnie w nowym sezonie ekstraklasy w poniedziałek 26 lipca o godz. 18 podejmie Zagłębie Lubin.

Wisła Kraków - Resovia 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Starzyński 39, 1:1 Hebel 45, 1:2 Strózik 62.
Wisła: Biegański (46 Rosa) - Gruszkowski (46 Szot), Frydrych (72 Koncewicz-Żyłka), Sadlok (46 Szota), Hanousek (72 Wachowiak) - Starzyński (65 Młyński), El Mahdioui (72 Zdybowicz), Żukow (65 Kuveljić), Skvarka (46 Chuca, 82 Duda), Yeboah (46 Savić) - Sobol (46 Hugi).
Resovia: Pindroch - Jaroch (46 Gvozdenović), Komor, Podhorin, zawodnik testowany (70 Ostrowski) - Wasiluk (70 Mikulec), Šoljić (60 Szymkiewicz), Adamski (46 Hilbrycht), Strózik (46 Twardowski) - Hebel (46 Antonik), Wróbel (60 Strózik). W II połowie grali także: Kubowicz, Szymański.

Oliwia, córka byłego piłkarza Wisły Kraków Tomasza Frankowsk...