Działacze Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals Zakopane chcą zabrać konie jednemu z gospodarzy z gm. Poronin. - Widok zwierząt jaki zobaczyliśmy nie pozostawiał wątpliwości. Długotrwałe głodzenie! - informują obrońcy praw zwierząt.

Animalsi interweniowali ws. koni w poniedziałek. Na odebranie zwierząt nie zgodził się jednak miejscowy urząd gminy.

- Urząd twierdzi, że mamy nakarmić zwierzęta i pozostawić je do wtorku. Dlaczego? Ponieważ już raz, dwa lata temu, podjęliśmy taką decyzję, którą do tej pory włodarze gminy uważają za nieodpowiednią... - mówi Mariola Włodarczyk, inspektor OTOZ Animals w Zakopanem.

Jej zdaniem dwa konie były głodzone przez kilka miesięcy. Kobieta dodaje, że jej zdaniem gospodarz nie jest w stanie zadbać należycie o te zwierzęta.

We wtorek w gospodarstwie w Poroninie ma pojawić się komisja złożona z przedstawicieli urzędu gminy, jak również powiatowego lekarza weterynarii. Dopiero oni orzekną, czy konie należy odebrać, czy mogą zostać. W przypadku, gdy zapadnie decyzja o odebraniu zwierząt, urząd gminy będzie zobowiązany znaleźć gospodarstwo zastępcze dla zwierząt i utrzymywać je w nim. Do czasu aż sądownie zapadnie decyzja o ostatecznym odebraniu zwierząt gospodarzowi.

ZOBACZ KONIECZNIE

FLESZ: Koniec z plastikiem - za 3 lata będzie nielegalny