Podniesienie minimalnych wynagrodzeń dla personelu medycznego
- Pieniądze te są przeznaczone przede wszystkim na realizację obowiązku ustawowego, czyli podniesienie minimalnych wynagrodzeń dla personelu medycznego zatrudnionego w oparciu o umowę o pracę, ale nie tylko. To też dodatkowe fundusze na złagodzenie efektów rosnących kosztów funkcjonowania. Wzmocnione zostały również wyceny świadczeń bardzo istotnych dla będących najbliżej pacjenta szpitali powiatowych, czyli w zakresach chirurgii, interny i położnictwa – mówi Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
15 mld w skali Polski
- Otrzymane środki na drugie półrocze pozwolą na sfinansowanie podwyżek dla pracowników naszego szpitala zgodnie z ich kwalifikacjami – podkreśla Edward Piechulek, dyrektor Szpitala Powiatowego im. Św. Maksymiliana w Oświęcimiu.
Gdyby porównać wartość umów na drugie półrocze 2023 r. sprzed i po realizacji rekomendacji AOTMiT w Małopolsce, okazuje się, że średni wzrost wartości wynosi w szpitalach sieciowych ponad 15 proc.
W skali całej Polski jest to rocznie 15 mld zł. Na tę kwotę składają się pieniądze na podwyższenie wynagrodzeń, a także na złagodzenie efektów inflacji. Wrosły także wyceny w zakresach istotnych zwłaszcza dla szpitali powiatowych: interna, chirurgia, położnictwo.
- Przepisy na pyszne sałatki
- Parawany jak Koloseum. Oto najlepsze memy znad Bałtyku. Plażowanie to wyzwanie!
- Kraków pod wodą! Tak wyglądało miasto w lipcu 1997 roku. To była powódź tysiąclecia
- Morskie Oko i Rysy w godzinach szczytu. Oto najlepsze memy o turystach w Tatrach!
- Te fioletowe pola pod Krakowem to turystyczny hit. Tak kwitnie lawenda ZDJĘCIA
