Prawie połowa małopolskich policjantów jest na zwolnieniu chorobowym

  • Dziennik Polski

Marcin Banasik

Już prawie połowa z 7,5 tys. małopolskich policjantów jest na zwolnieniach lekarskich. Kierownictwo komendy wojewódzkiej zapewnia jednak, że mieszkańcy naszego regionu mogą czuć się bezpiecznie. – Reagujemy na wszystkie interwencje – mówi Sebastian Gleń rzecznik małopolskiej policji.

W poniedziałek 12 proc. małopolskich funkcjonariuszy było na L4. Dzień później niemal dwa razy tyle. W środę chorych było już 36 proc. mundurowych. Dzisiaj niemal połowa. Nieoficjalnie wiadomo, że to element protestu służb mundurowych, które m.in. domagają się podwyżek i stuprocentowej odpłatności za nadgodziny.

W środę w krakowskim sądzie nie odbyło się kilka rozpraw, ponieważ zabrakło policjantów, którzy konwojują oskarżonych i pilnują porządku podczas rozpraw

Coraz mniej funkcjonariuszy widać też na ulicach. Nocą na krakowskich drogach ciężko spotkać radiowozy.

Do protestu policjantów dołączyli się strażacy. W Małopolsce na 2233 strażaków na zwolnieniach lekarskich przebywa ponad 100 osób. Najwięcej chorych jest w krakowskich i chrzanowskich jednostkach. Masowe chorowanie zapowiadają również funkcjonariusze straży granicznej.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: 12 listopada wolny od pracy, ale nie dla wszystkich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.11.2018, 01:43

W wyborach Ci nie wyszło? Kto by takiego ... wybrał.

10.11.2018, 01:40

Dawaj maila, to Ci wyślę PIT za zeszły rok, zobaczysz jaki jest rzeczywiście dochód. I przestań słuchać tych, co najwięcej gadają, a najmniej wiedzą.

09.11.2018, 21:05

Nie obrażaj tych którzy pracują w budowlance a w policji pracuje połowa ludzi z wyższym wykształceniem młotku

09.11.2018, 18:34

Skandal to jest to że osoby twojego pokroju mają dostęp do internetu

09.11.2018, 18:27

Jestem policjantem z wyższym wykształceniem. Znam dwa języki obce. Jestem na zwolnieniu chorobowym bo mam ropne zapalenie gardła. Biorę antybiotyk. Według ciebie mam zostać zwolniony?? Moje roczne zarobki to około 42 tyś zł. Skąd masz takie kwoty niedouczony mądroalo.

09.11.2018, 15:27

nieroby ,nieuki po średnich szkołach ,nie płaca składek społecznych , zawsze chorowali ,zarobki 80,70 tys. rocznie i mało ,zwolnic wszystkich co sa obecnie na zwolnieniach do budowlanki tam sa wolne miejsca pracy

09.11.2018, 11:22

Dlaczego nikt się nie zabierze za Prezesa? Do pracy, czyli do sejmu, nie chodzi, zwolnień nie przedstawia, kasę bierze - to o takie silne państwo PiSowi chodziło? O bezkarność dla swoich?

09.11.2018, 10:56

A czy kiedyś brali inteligentów?
Dawniej było powiedzenie-dlaczego synowie milicjantów nie chcą chodzić do szkoły?bo też chca być milicjantami i nie wiele się zmienilo.
Za komuny jednostką inteligencji był cjant a najmniejszą jednostką jedna tysięczna cjanta.

09.11.2018, 09:36

Zapraszam do policji wtedy na emeryturę bedziesz mieć wcześniej, są przyjecia :) Poznasz służbę - bo to nie praca, tylko służba i zmienisz zdanie. To co, podesłać dokumenty do wypełnienia do pracy w policji?

09.11.2018, 09:27

Dlaczego nikt nie zabierze się za lekarzy wystawiających lewe zwolnienia?
Wiadomo przecież, że chorzy nie są...

09.11.2018, 07:26

religijne szkoły, Caritas, pielgrzymki, organizacje światowych zlotów młodzieży katolickiej, to dlaczego nie ma pienieniędzy na godziwe płace dla policjantów ?
To nie opasłe pany w sukienkach, ale policjanci bronią nas i najbliższych przed zbokami, bandytami, złodziejami.
Samorządy przekazują Kościołowi tereny warte miliony za symboliczną złotówkę, kolejne rządy
III RP nie potrafią odciąć pępowiny od watykańskich okupantów i wzorem bogatych Niemiec wprowadzić podatku wyznaniowego. Dość utrzymywania kasty nierobów.
Pan minister Brudziński niech oszczędza nie na policjantach z pierwszej linii zagrożenia życia, ale tych co nie strajkują, bo boją się o utratę stanowisk, gwarantujących im wysoką pensję, przyśpieszone awanse, gwarantowane w przeciwieństwie do zwykłego policjanta, wysokie premie okolicznościowe, ośmio godzinną pracę bez świąt oraz możliwość odejścia na wcześniejszą emeryturę, choć ich praca nie ma nic wspólnego ze stresem czy zagrożeniem życia. Wszyscy biurokraci na etatach policyjnych powinni najpierw obowiązkowo przepracować 15 lat w komisariatach, w wydziałach prewencji, kryminalnych, dochodzeniowych, ruchu drogowego.
Etaty na wyższych stanowiskach w komendach , powinny być nagrodą w formie awansu za dobrą służbę i wyniki, a nie dziedziczone i załatwiane tylko dla członków Towarzystwa Wzajemnej Adoracji /tzw. plecaki/. Czego efektem jest zaistniała sytuacja, gdzie kadra kierownicza powyżej komisariatów, nie wspomaga policjantów, a wręcz szantażem i groźbami straszy ich konsekwencjami służbowymi. Co ciekawe, to wywalczone przez policjantów podwyżki w pierwszej kolejności dostaną nieroby, pierdzistołki którzy mundury mają tylko po to, aby brać mundurówkę i przypinać medale.

09.11.2018, 06:55

"lekarze" jak zawsze zwolnienia na życzenie!

09.11.2018, 06:52

a co mają z gorączką pracować

09.11.2018, 05:52

Nie „podwyszka” tylko podwyżka i nieroby piszemy razem!!!!!

08.11.2018, 21:28

Takaś Mata Hari a nie wiesz że policja nie podlega Zusowi?

08.11.2018, 20:36

dobrze powiedziane, nasuwa się od razu pytanie czy również Krótkonogi był szczepiony na wściekliznę, wszystko bowiem wskazuje na to że niekoniecznie

08.11.2018, 20:07

Jeżeli psy chorują, trzeba zapytać weterynarza czy przechodziły obowiązkowe szczepienie- temat ostatnio na tapecie...

08.11.2018, 19:31

Tak jest. Ścieżka zdrowia i na równe nogi.

08.11.2018, 18:40

Może chociaż na słowniku niech usiądzie. Bo dramat

08.11.2018, 18:37

Zatrudnij się. Teraz nawet takich ćwierćinteligentów biorą bo nie ma ludzi

08.11.2018, 17:51

niech idą i wszyscy wyjdą na ulicę

08.11.2018, 17:50

Rząd pozbył się doświadczonych starych policjantów , bo np rozpoczęli służbę w 89 roku to byli be. Teraz maja młodych co walczą o swoje są roszczeniowi ( i dobrze) tak trzymać Panowie ostatni zgasi światło a rząd do dymisji

08.11.2018, 17:41

Ależ bym pałował to towarzycho!!
Od razu powróciliby do zdrowia!!!

08.11.2018, 17:40

Kto ci bronił wstąpić do policji jak tak fajnie, miejsca są. Widocznie coś z tobą nie tak. Współczuję.

08.11.2018, 16:43

No właśnie ...czy ktoś słyszał aby ukarano choć jednego oszusta w kitlu...