https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prestiżowa nagroda targów zbrojeniowych dla "Mechanicznych"

Robert Gąsiorek
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach odbył się w dniach 3-6 września. Podczas wydarzenia swoją premierę miał m.in. 60 mm moździerz wz. 2023 „Szerszeń” wyprodukowany w tarnowskich Zakładach Mechanicznych.
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach odbył się w dniach 3-6 września. Podczas wydarzenia swoją premierę miał m.in. 60 mm moździerz wz. 2023 „Szerszeń” wyprodukowany w tarnowskich Zakładach Mechanicznych. Aneta Gawle/Zakłady Mechaniczne Tarnów
Zakłady Mechaniczne w Tarnowie będą bardzo dobrze wspominać zakończone niedawno targi zbrojeniowe w Kielcach. Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego spółka zaprezentowała swoje nowe produkty, a także otrzymała nagrodę za projekt, który tworzy z innymi firmami i instytucjami.

Oficjalnie zaprezentowali "Szerszenia"
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach Zakłady Mechaniczne miały okazję zaprezentować nowe produkty, które powstają w tarnowskiej firmie. Duże zainteresowanie wzbudziła przede wszystkim premiera moździerza 60 mm wz. 2023 "Szerszeń", który został opracowany przez tarnowskich konstruktorów w ubiegłym roku.

To zaawansowana technologicznie broń, która oferuje znacznie większą precyzję i skuteczność w działaniach niż inne moździerze tego typu. "Szerszeń" strzela specjalną amunicją MAPAM-ER, ale jest też dostosowany do strzelania standardową amunicją NATO.

Oprócz "Szerszenia" na stoiskach tarnowskiej firmy pokazano Okrętową Wyrzutnię Przenośnych Przeciwlotniczych Zestawów Rakietowych pk. „Tajfun” oraz inne flagowe już produkty takie jak różnorodne karabiny wyborowe, snajperskie i maszynowe, granatnik, moździerz, strzelnica kontenerowa oraz kontener LOOK.

- Udział w MSPO to dla nas nie tylko okazja do zaprezentowania najnowszych technologii, ale także możliwość spotkania z kluczowymi partnerami i klientami z całego świata. To wydarzenie pozwala nam na bezpośrednią wymianę doświadczeń, opinii oraz uwag, co jest nieocenione w procesie rozwoju naszych produktów. Każda rozmowa i sugestia przekłada się na dalsze doskonalenie naszych rozwiązań, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej - podkreśla Marek Karabuła, prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie.

Prestiżowa nagroda dla Zakładów Mechanicznych Tarnów

Podczas targów doceniono też dokonania tarnowskiej firmy. Władze spółki odebrały prestiżową nagrodę "Defender 2024" za opracowanie wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną, Akademią Marynarki Wojennej oraz PIT-Radwar Okrętowego Systemu Uzbrojenia OSU-35K.

To nowoczesny, zdalnie sterowany, wielozadaniowy, przeciwlotniczy system artyleryjski, wyposażony w automatyczną armatę kal. 35 mm z własnym optoelektronicznym systemem kierowania ogniem. System jest zdolny do wykrywania, śledzenia i zwalczania celów powietrznych takich, jak samoloty, śmigłowce, bezpilotowe statki powietrzne czy pociski rakietowe, a także nieopancerzone i lekko opancerzone cele nawodne.

Tłumy mieszkańców na Zlocie Motoryzacyjnym w Tarnowie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska