https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Prime Time" - nowy polski thriller powstaje w Watchout Studio

Paweł Gzyl
Jakub Piątek - reżyser thrillera "Prime Time".
Jakub Piątek - reżyser thrillera "Prime Time". Michał Hara
Watchout Studio to firma producencka powołana przez Piotra Woźniaka-Staraka. Pierwszym filmem zrealizowanym po tragicznej śmierci swego założyciela będzie thriller "Prime Time".

WIDEO: Barometr Bartusia

Najnowszym filmem Watchout Studio, które odpowiada za takie filmy, jak "Bogowie", "Sztuka kochania" i "Ukryta gra", będzie thriller
psychologiczny Jakuba Piątka „Prime Time”.

31 grudnia 1999 roku, 22-letni Sebastian wchodzi z bronią do ogólnopolskiej telewizji, bierze dwoje zakładników i barykaduje się w jednym ze studiów. Ma tylko jedno żądanie – chce wejść na żywo zaraz po głównym serwisie informacyjnym. Historia zamachu terrorystycznego zamknięta w jedności miejsca, czasu i akcji konfrontuje widza z pytaniem: co Sebastian chce przekazać i co doprowadziło go do tak ekstremalnego kroku?

Scenariusz „Prime Time” zdobył honorowe wyróżnienie w konkursie SCRIPT PRO 2019 i był rozwijany w ramach programu Torino Film Lab Extended – Creative Production 2019. Za projektem stoi duet Jakub Piątek (reżyser) oraz Jakub Razowski (producent). W 2019 roku ich krótkometrażowy film „Users” miał swoją międzynarodową̨ premierę na Slamdance Film Festival. „Prime Time” będzie trzecim filmem, który powstanie w wyniku współpracy Piątka i Razowskiego.

Z ramienia Watchout Studio producentem nadzorującym będzie Krzysztof Terej, współproducent „Bogów”, producent „Sztuki Kochania” oraz „Ukrytej gry”. Film otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zdjęcia planowane są na lato 2020, a
premiera na wiosnę 2021 roku.

Watchout Studio to dom produkcyjny założony przez Piotra Woźniak-Staraka w 2007 roku, prowadzony przez Krzysztofa Tereja. Studio wyprodukowało sześć filmów fabularnych, seriale i ponad 130 reklam. Najważniejsze tytuły, „Bogowie” (2,2 miliona widzów) i „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej ” (1,8 miliona widzów), zostały wielokrotnie nagrodzone na festiwalach w Gdyni, Camerimage oraz w konkursie Polskich Nagród Filmowych Orły. Obecnie są dostępne na platformie Netflix.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska