Puchar Polski: Garbarnia na piątkę, Tempo górą w karnych

(PAN)
Piłkarze Garbarni wywalczyli awans
Piłkarze Garbarni wywalczyli awans Andrzej Banaś
Piłka nożna. Wczoraj zespół Garbarni zapewnił sobie awans do finału rozgrywek Pucharu Polski w okręgu krakowskim.

Pogoń Miechów - Garbarnia 1:5 (0:4)

Bramki: 0:1 Kalemba 19, 0:2 Kalemba 25 karny, 0:3, M. Górecki 29, 0:4 Wieczorek 40 samobójcza, 1:4 Krawiec 56, 1:5 Łukasik 88.

Pogoń: Mach - Piwowarski, Wieczorek, Morsztyn, Łucka - Radziszewski, Ziętara, Kwaśniński, Dudek (55 Sowa), Rojek (85 Paczyński) - Maniak (55 Krawiec).

Garbarnia: Jękot - Piszczek (46 Moskal), Łukasik, Kalemba, Szymonik - Stokłosa (46 Cygnarowicz), Pietras, Nowak (65 Serafin), Ferens - Siedlarz (46 Ogar), M. Górecki.

Sędziował: Michał Gurgul (Kraków). Widzów: 150.

Występująca w klasie okręgowej Pogoń przystąpiła do ataków i w 2 minucie po strzale Kwaśnińskiego piłkę z linii bramkowej wybił jeden z graczy Garbarni. Potem faworyzowany III-ligowiec przejął inicjatywę w grze i w pierwszej połowie zdobył cztery gole. Prowadzenie uzyskał Kalemba, który strzałem z wolnego zaskoczył Macha. Potem stoper „Brązowych” skutecznie wykorzystał rzut karny, a po akcji Stok łosy piłkę do bramki posłał M. Górecki. Wynik podwyższył samobójczym trafieniem Wieczorek.

Po przerwie gola dla Pogoni zdobył Krawiec, który lewą noga zaskoczył Jękota. Rezultat meczu ustalił lobem Łukasik.

Finał PP w Podokręgu Myślenice Iskra Głogoczów - Tempo Rzeszotary 1:1, karne 1:4.

Materiał oryginalny: Puchar Polski: Garbarnia na piątkę, Tempo górą w karnych - Dziennik Polski