Puchar Polski. Puszcza Niepołomice pokonała Jaguara. Jest awans

boch
Michał Mikołajczyk strzelił pierwszą bramkę dla Puszczy w nowym sezonie
Michał Mikołajczyk strzelił pierwszą bramkę dla Puszczy w nowym sezonie Andrzej Banaś
W 1/32 finału Pucharu Polski Puszcza Niepołomice pokonała w Gdańsku miejscowego, czwartoligowego Jaguara 4:1. Dla pierwszoligowca była to inauguracja sezonu 2020/2021.

Trener Tomasz Tułacz, prowadzący "Żubry" od 13 sierpnia 2015 roku, tym spotkaniem rozpoczął szósty rok pracy z zespołem. W podstawowym składzie umieścił dopiero co pozyskanego bramkarza, wypożyczonego z Legii 18-letniego Gabriela Kobylaka oraz dwa inne letnie transfery - Mateusza Skrzypczaka z Lecha II i byłego wiślaka Jakuba Bartosza. Po przerwie na placu pojawił się czwarty debiutant, Łukasz Spławski.

Mecz, rozgrywany na dawnym stadionie Lechii przy ul. Traugutta, potoczył się bez zaskakującego scenariusza. Goście uzyskali prowadzenie w 16 minucie, a strzelcem bramki był Michał Mikołajczyk, który właśnie zaczął ósmy sezon w niepołomickim klubie. Wynik podwyższył z rzutu karnego Marcin Stefanik i nie była to wcale ostatnia jego bramka w pierwszej połowie.

Następna runda Pucharu Polski, 1/16 finału, zaplanowana jest na koniec października. Sezon w I lidze "Żubry" zaczną za dwa tygodnie.

Jaguar Gdańsk - Puszcza Niepołomice 1:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Mikołajczyk 16, 0:2 Stefanik 27 karny, 0:3 Stefanik 37, 0:4 Żytek 63, 1:4 Sawicki 83.
Puszcza: Kobylak - Cikos, Stępień, Stefanik (46 Serafin), Mikołajczyk (65 Czarny) - Bartosz (46 Żurek), Uwakwe (46 Spławski), Żytek, Tomalski, Skrzypczak - Radionow (60 Klec).