Łukasz Konstanty
Bezbłędne strzelanie było kluczem do zwycięstwa Julii Simon w biegu pościgowym.
Bezbłędne strzelanie było kluczem do zwycięstwa Julii Simon w biegu pościgowym. Fot. PAP/EPA/Kimmo Brandt
Joanna Jakieła zajęła 26 miejsce w biegu pościgowym podczas zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Kontiolahti. To najlepszy rezultat w karierze Polki. Punkty zdobyła także Anna Mąka, która zmagania zakończyła na 32. pozycji. Zwyciężyła bezbłędna na strzelnicy Francuzka Julia Simon.

Brak błędów w strzelaniu był kluczem do zwycięstwa w niedzielnych zmaganiach biathlonistek. Ostatecznie na dwóch czołowych miejscach finiszowały Simon i Włoszka Dorothea Wierer, które ani razu nie pomyliły się na strzelnicy. Ewentualne pudło zapewne spowodowałoby osunięcie się w końcowej klasyfikacji - na trzeciej pozycji zmagania zakończyła bowiem szybko biegająca Szwedka Elvira Oeberg, która z nadarzającej się okazji nie omieszkałaby skorzystać.

Najlepszy wynik w karierze Joanny Jakieły

Bardzo dobrze spisały się obydwie startujące w biegu pościgowym Polki. Joanna Jakieła podczas czterech wizyt na strzelnicy pomyliła się tylko raz i ostatecznie zajęła najlepsze w karierze, 26. miejsce, Kolejne punkty zdobyła także Anna Mąka, która zanotowała dwie strzeleckie pomyłki i zmagania zakończyła na 32 pozycji.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Vittozzi (185 punktów) przed niedzielną triumfatorką Simon (160 pkt) i Hanną Oeberg (144 pkt). Na 32. pozycji plasuje się Jakieła (34 punkty), z kolei Mąka zajmuje 43 miejsce (13 pkt). Obydwie Polki po niedzielnych zawodach zanotowały awans o - odpowiednio - trzy i cztery miejsca.

Johannes Thingnes Boe wygrał bieg pościgowy

W rywalizacji mężczyzn zwycięzca sobotniego sprintu Johannes Thingnes Boe okazał się najlepszy także podczas niedzielnego biegu pościgowego. Mimo trzech niecelnych strzałów Norweg wbiegł na metę jako pierwszy, wyprzedzając swojego rodaka - Sturlę Holma Laegreida i Francuza Emiliena Jacquelina.

Triumfator niedzielnego wyścigu przewodzi także klasyfikacji generalnej. Norweg zgromadził dotychczas 209 punktów. Na kolejnych miejscach plasują się Laegreid (190 pkt) i Niemiec Roman Rees (155 pkt)