- Obchody jubileuszu rozpoczynamy od teatru wyobraźni, czyli od formy najbardziej charakterystycznej dla radia - mówi Przemysław Bolechowski, prezes i redaktor naczelny Radia Kraków. Z okazji jubileuszu na antenie zaprezentowane zostanie słuchowisko „Sceny z Wyzwolenia Stanisława Wyspiańskiego”. - Cieszę się, że mimo silnej konkurencji ze strony komercyjnych stacji utrzymaliśmy wysoką pozycję - mówi prezes.
W ubiegłym roku Radio Kraków zajęło trzecie miejsce jeśli chodzi o słuchalność stacji radiowych w Krakowie. - To wszystko sprawia, że mimo 90 lat w kalendarzu, czujemy się zupełnie młodo. Bolechowski dodaje też, że w historii Radia najciekawsze były początki.
„Halo! Halo! Tu Polskie Radio Kraków, fala 42” - tymi słowami Lena Meyerholdowa zainaugurowała antenową działalność Radia Kraków 15 lutego 1927 roku.
Od tego dnia radio opowiadało o najważniejszych dla mieszkańców wydarzeniach lokalnych. Na antenie relacjonowano wszystkie papieskie pielgrzymki, wydarzenia sportowe i kulturalne, w tym również pierwszą transmisję sportową z boiska piłkarskiego (chodzi o relację z meczu Wisła-Cracovia rozegranego 22 września 1929 r.).
Pierwsza w Małopolsce rozgłośnia zapoczątkowała też tradycję, którą konsekwentnie kontynuuje do dziś. Za pośrednictwem Radia Kraków codziennie od 1 sierpnia 1927 roku - z wyjątkiem okresu II wojny światowej - w samo południe, w Polskim Radiu nadawany jest hejnał z wieży Mariackiej.
Obecnie Radio Kraków dociera do słuchaczy na terenie całego województwa małopolskiego. Prezes Przemysław Bolechowski podkreśla, że w niedalekiej przyszłości planuje też zwiększyć program w studiach regionalnych, w tym w Tarnowie i Nowym Sączu oraz zadbać o ciekawy program w Gorlicach, gdzie rozgłośnia dopiero otwiera swoje studio lokalne. Przyznaje też, że marzą mu się stacje regionalne Radia Kraków na Podhalu i w Małopolsce Zachodniej.