https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ratownicy medyczni debatują w Krakowie

Anna Górska
Jak walczyć ze stresem w miejscu pracy i nie dopuścić do wypalenia zawodowego - to tylko niektóre tematy, które omówią ratownicy na I Ogólnopolskim Kongresie Ratowników Medycznych w Krakowie.

Podzielą się doświadczeniem i wymienią się problemami, z którymi borykają się na codzień. Poszczególne sesje będą poświęcone szczegółowym zagadnieniom i standardom postępowania w przypadku oparzenia, amputacji czy ratowania życia na polu walki. Ratownicy będą również dyskutować o tym jak powinni się kształcić oraz w jaki sposób mają promować swój zawód.

Organizatorzy kongresu- Społeczny Komitet Ratowników Medycznych. Wykłady i warsztaty odbywają się w centrum Dydaktyczno-Kongresowym Collegium medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W sobotę podczas kongresu odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom plebiscytu Gazety Krakowskiej na najlepszego ratownika Małopolski 2013 roku.

Konferencji towarzyszy wystawa zabytkowych ambulansów. W sobotę w godz. 11.00-14.00 zaplanowano bezpłatną naukę pierwszej pomocy dla najmłodszych.

Hasłem przewodnim kongresu jest: "Ratownik medyczny - przeszłość, teraźniejszość, przyszłość". Taki tytuł nosi otwierający konferencje wykład Roberta Gałązkowskiego, szefa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Późniejsze wystąpienia będą już dotyczyć szczegółowych zagadnień - m.in. Ostrych Zespołów Wieńcowych, oparzeń i amputacji czy ratowania życia na polu walki. Nie zabraknie też rozmów o tym, jak powinni kształcić się ratownicy medyczni, w jaki sposób mogą walczyć ze stresem i pokazywać swój profesjonalizm.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kto to pisał?!
"Podzielą się doświadczeniem i wymienią się problemami, z którymi borykają się na codzień." - kto się podzieli? Poza tym "na codzień"?! Pisze się "na co dzień".
"Wykłady i warsztaty odbywają się w centrum Dydaktyczno-Kongresowym Collegium medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego." - Centrum Dydaktyczno-Kongresowe, a nie centrum Dydaktyczno-Kongresowe; Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego, a nie Collegium medicum UJ.
"Taki tytuł nosi otwierający konferencje wykład Roberta Gałązkowskiego, szefa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego." - "konferencję", a nie "konferencje".
"Późniejsze wystąpienia będą już dotyczyć szczegółowych zagadnień - m.in. Ostrych Zespołów Wieńcowych (...)" - a dlaczego dużą literą? To nie jest angielska nazwa, ani nazwa własna. Czy pisze Pani "Ospa Wietrzna", "Zawał Mięśnia Sercowego" itp.?
To tylko najbardziej rażące błędy, pominąłem stylistykę i interpunkcję. Ręce opadają. Korektorzy powinni dostać kary po 500 zł, a Pani Anna Górska - wilczy bilet do jakiejkolwiek gazety. Co się z Wami dzieje? Dlaczego nie dbacie o język polski? Przecież tego tekstu nie da się nawet czytać. Czy "mniejsza ranga" tego artykułu od razu musi być również tragicznie napisana? W każdym Waszym tekście, nawet tym z pierwszej strony, można znaleźć niedopuszczalne błędy. Tracicie klientów, a tak wołaliście o wykupienie abonamentu. Po co? Pozostawiam to bez odpowiedzi.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska