FLESZ - Program “Dobry Start”. ZUS przelał 30 mln zł

Na informatykę stacjonarną na PK chciało się dostać ponad 1300 osób. Dla porównania, w ubiegłym roku w I turze naboru zarejestrowało się 1222 kandydatów. Po przeprowadzeniu dwóch postępowań kwalifikacyjnych limit przewidzianych miejsc został wypełniony i Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna WIiT zdecydowała o zamknięciu rejestracji na stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia na informatyce.
Jak zwraca uwagę uczelnia, popularność kierunków informatycznych wśród absolwentów szkół średnich została potwierdzona także dużym zainteresowaniem informatyką w inżynierii komputerowej, prowadzoną przez Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej. O jedno miejsce na tym kierunku na studiach stacjonarnych starało się 9 osób, a rejestracji dokonało 645 kandydatów. "Wypełnienie przewidzianego limitu miejsc spowodowało, że rejestracja na informatykę w inżynierii komputerowej, zarówno stacjonarną jak i niestacjonarną, została już zamknięta" - informuje PK.
Na brak chętnych do studiowania informatyki stosowanej nie może narzekać Wydział Mechaniczny. W pierwszym postępowaniu kwalifikacyjnym na jedno miejsce przypadło 10 chętnych (aplikowało 727 osób). Ubiegłoroczna nowość rekrutacyjna Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki - geoinformatyka, łącząca zagadnienia informatyczne z geoinżynierią i hydroinżynierią - także odnotowała dobry wynik.
Wśród kierunków cieszących się największym zainteresowaniem kandydatów tradycyjnie nie zabrakło architektury. O przyjęcie na studia prowadzone w języku polskim, ale także te oferowane w języku angielskim starało się prawie 800 osób (podobnie jak w ubiegłorocznej I turze rekrutacji).
Wzrost chętnych do studiowania w porównaniu z 2020 rokiem odnotowano na elektrotechnice i automatyce z oferty Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej. Przed pierwszym postępowaniem kwalifikacyjnym na kierunek prowadzony stacjonarnie zarejestrowało się 571 osób (a rok temu 513 kandydatów aplikowało łącznie we wszystkich turach rekrutacji). Limit miejsc na studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia na elektrotechnice i automatyce został wypełniony i rejestracja nie jest już prowadzona.
Wśród cieszących się w tym roku największym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia Politechnika wymienia też: automatykę i robotykę, mechanikę i budowę maszyn w języku polskim, inżynierię medyczną, inżynierię produkcji, środki transportu i logistykę (Wydział Mechaniczny), budownictwo (Wydział Inżynierii Lądowej), energetykę, inżynierię środowiska, odnawialne źródła energii i infrastrukturę komunalną (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki), biotechnologię, technologię chemiczną (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej), matematykę stosowaną, matematykę (Wydział Informatyki i Telekomunikacji), inżynierię materiałową (Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki) oraz gospodarkę przestrzenną (kierunek międzywydziałowy).
Rekrutacja na PK - inaczej niż przed rokiem - prowadzona jest w trybie ciągłym. Na niektórych wydziałach jeszcze trwają lub dopiero odbędą się postępowania kwalifikacyjne. Ostateczne wyniki naboru znane będą we wrześniu.
- Ranking TOP 15 najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. Są zachwycające!
- Najpopularniejsze rasy psów w Polsce. Które z nich są ulubieńcami Polaków? [TOP 12]
- Oferty pracy w Krakowie. Kogo szukają pracodawcy? TOP 33 fachowców
- Wielka impreza w Energylandii! 7. urodziny parku rozrywki i kolejki Ekipy
- Ogromna plaża pod Krakowem zachwyca nawet w pochmurne dni [ZDJĘCIA]
- Jak ochłodzić pokój bez klimatyzacji? Sprawdzone i skuteczne sposoby