MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remonty i korki w Krakowie. Coraz więcej torów na Kościuszki i Zwierzynieckiej. Koniec w sierpniu?

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Trwa przebudowa ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej. Na kolejnym fragmencie ul. Zwierzynieckiej, w rejonie Filharmonii Krakowskiej, pojawiła się nowa konstrukcja torowiska. Sporo dzieje się też na Kościuszki i w rejonie pętli Salwator. W mieście prowadzonych jest jednak wiele innych inwestycji drogowych, i ciągle pojawiają się nowe, a z nimi zmiany w ruchu.

Na ul. Zwierzynieckiej wykonawca uporał się już z wszystkimi uzbrojeniami podziemnymi. Nowe torowisko oraz jezdnia (warstwa wiążąca) zostały wybudowane na fragmencie od skrzyżowania z ul. Powiśle w kierunku al. Krasińskiego. Obecnie na odcinku od budynku Filharmonii do ul. Małej wykonywana jest konstrukcja torowiska oraz jego zabudowa z płyt prefabrykowanych.

Na ul. Kościuszki trwa przebudowa uzbrojeń podziemnych na całym odcinku. Sukcesywnie po zakończeniu tego etapu będzie pojawiała się konstrukcja torowiska i układane będą prefabrykowane płyty na kolejnych fragmentach. W rejonie od mostu na ul. Senatorskiej do ul. Flisackiej torowisko jest już gotowe.

Zaplecze budowy zostało przeniesione z ul. Kościuszki na ul. Powiśle, w celu uwolnienia frontu robót do przebudowy uzbrojeń i wykonywania konstrukcji torowiska.

W najbliższym czasie zamknięta zostanie ul. Komorowskiego – realizowane będą roboty MPEC. Wkrótce urząd ma podać szczegóły.

Prace powinny zakończyć się w sierpniu.

Projekt „Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą” otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Działania 6.1 – Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Ukończenie remontu ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki zaplanowane jest na koniec sierpnia br.

Prace konserwacyjne w tunelu tramwajowym Trasy Łagiewnickiej

W weekend, 13-14 kwietnia, będą prowadzone prace konserwacyjne w tunelu tramwajowym w ciągu Trasy Łagiewnickiej. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajów na odcinku „Kurdwanów P+R” – „Łagiewniki SKA”.

W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

  • linia 10 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Pleszów” – … – przystanek „Łagiewniki SKA”, ul. Zakopianka – „Borek Fałęcki”
  • linia 11 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Mały Płaszów P+R” – … – estakada tramwajowa Dworzec Płaszów, ul. Wielicka, ul. Limanowskiego, ul. Kalwaryjska, ul. Wadowicka, ul. Brożka – … – „Czerwone Maki P+R”
  • linia 50 – wszystkie kursy będą realizowane na skróconej trasie do pętli „Kurdwanów P+R”.

Rozkłady jazdy linii tramwajowych zostaną zmienione.

Remontują jezdnie na os. Widok Zarzecze

Trwa remont nawierzchni ulic Edwarda Bzymka-Strzałkowskiego i Tomasza Arciszewskiego na os. Widok Zarzecze. Prace potrwają do połowy maja.

W trakcie prac drogowców obowiązują jednostronne zawężenia jezdni obu ulic. Dojazd do posesji jest zapewniony.

Zwężenie na ulicy Romanowicza

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadzi prace na ul. Romanowicza. W związku z robotami ulica jest zawężona – do połowy kwietnia roboty trwają w rejonie skrzyżowania z ul. Lipową, a następnie przeniosą się na odcinek od skrzyżowania do budynku nr 23.

Roboty potrwają do 25 maja.

Jak się pozbyć gniewu? Jest prosty sposób!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska