MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remonty i korki w Krakowie. Zmiany w komunikacji na weekend majowy i wymiana dwóch zwrotnic

Piotr Rąpalski
Cięcia w komunikacji w Krakowie na weekend majowy, utrudnienia w przejeździe tramwajów z powodu wymiany zwrotnicy w rejonie Politechniki Krakowskiej, prace w tunelu trasy Łagiewnickiej i kolejna wymiana zwrotnicy. Do tego sporo remontów w mieście, nowych i trwających. Zapowiada się trudny dla kierowców i pasażerów przełom kwietnia i maja w Krakowie.

Tak pojedzie komunikacja miejska w czasie weekendu majowego

Podczas długiego majowego weekendu, od środy do niedzieli, od 1 do 5 maja, w związku ze spodziewanymi ograniczonymi potrzebami przewozowymi, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii komunikacji miejskiej.

 • linie 1, 13, 18, 20 – będą kursować z częstotliwością co 15 min przez cały dzień
 • linia 49 – zostanie zawieszona
 • linia 52 – w dniach 1, 3 i 4 maja będzie kursować z częstotliwością co 20 min
 • linie 156, 413, 420, 433, 482, 494, 742 – zostaną zawieszone
 • linia 179 – w dni powszednie będzie kursować z częstotliwością co 15 min w godzinach szczytu i co 20 min poza godzinami szczytu
 • linia 701 – będzie kursować z częstotliwością co 15 min przez cały dzień.

Tramwaj do Mistrzejowic: kolejne zmiany na parkingu przy ul. Meissnera

Od dziś, 22 kwietnia, został wyłączony z użytkowania kolejny fragment parkingu wzdłuż budynków przy ul. Meissnera 4 i 6 – informuje wykonawca nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Zmiany mają związek z postępem robót przy przebudowie pobliskiego ciepłociągu.

Parking będzie sukcesywnie zamykany wraz z postępem prac budowlanych.

Parkingi zastępcze

Remonty i korki w Krakowie. Zmiany w komunikacji na weekend majowy i wymiana dwóch zwrotnic
tramwajdomistrzejowic.pl
Remonty i korki w Krakowie. Zmiany w komunikacji na weekend majowy i wymiana dwóch zwrotnic
tramwajdomistrzejowic.pl
Remonty i korki w Krakowie. Zmiany w komunikacji na weekend majowy i wymiana dwóch zwrotnic
tramwajdomistrzejowic.pl

Dla mieszkańców wyznaczono miejsca zastępcze – przy Castoramie (od strony ul. Młyńskiej), a także na ul. Pilotów przy biurowcu Pilot Tower (na zamkniętym odcinku drogi).

Rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej: zmiany w rejonie ul. Architektów

Od 24 kwietnia zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ul. Kocmyrzowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Architektów – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Mają one związek z przebudową sieci wodociągowej w ramach rozbudowy wylotówki w kierunku Kocmyrzowa i Proszowic.

Zmiany będą wprowadzane etapami i obejmą głównie zieleńce i chodniki. Niemniej wpłyną też na ruch pojazdów poruszających się po skrzyżowaniu ulic Kocmyrzowskiej i Architektów.

W pierwszym etapie prace będą wykonywane na zieleńcu wzdłuż ul. Kocmyrzowskiej. Z uwagi na częściowe zajęcie chodnika, zostaną wyznaczone tymczasowe drogi dla pieszych.

W kolejnych dwóch etapach nastąpi połówkowe zajęcie wjazdu na osiedle na wysokości budynku nr 20a, a ruch będzie kierowany przez uprawnionych pracowników budowy.

W ostatnim etapie nastąpi zamknięcie części chodnika na wysokości budynku nr 20a, a piesi będą kierowani na sąsiedni chodnik przy tym budynku. Nieczynny będzie fragment chodnika przy przystanku autobusowym – autobusy będą zatrzymywać się na jedni ul. Kocmyrzowskiej, a jako peron przystankowy będzie funkcjonować dotychczasowa zatoka dla autobusów.

Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ulic Architektów i Kocmyrzowskiej potrwają do końca maja.

Kończy się remont na al. Solidarności – pora na asfaltowanie jezdni

25 kwietnia rozpocznie się asfaltowanie al. Solidarności. Drogowcy pojawią się w rejonie al. Przyjaźni na jezdni w kierunku placu Centralnego. Prace będą prowadzone nocami.

Harmonogram prac:

 • noc z 25 na 26 kwietnia – frezowanie i układanie warstwy wiążącej na pasie zewnętrznym
 • noc z 26 na 27 kwietnia – frezowanie i układanie warstwy wiążącej na pasie wewnętrznym. Przejazd przez torowisko tramwajowe będzie zamknięty. Objazd do al. Przyjaźni z wykorzystaniem zawrotki na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Orkana i Struga, a objazd do ul. Mierzwy przez plac Centralny
 • noc z 29 na 30 kwietnia – układanie ostatniej warstwy asfaltu na pasie zewnętrznym
 • noc z 31 kwietnia na 1 maja – układanie ostatnie warstwy afaltu na pasie wewnętrznym. Przejazd przez torowisko tramwajowe będzie zamknięty. Objazd do al. Przyjaźni z wykorzystaniem zawrotki na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Orkana i Struga, a objazd do ul. Mierzwy przez plac Centralny.

Prace będą prowadzone przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej.

Przebudowa fragmentu ulicy Podgórki na finiszu

Dobiega końca przebudowa fragmentu ulicy Podgórki. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, roboty na jezdni zostały już ukończone i trwają ostatnie prace wykończeniowe oraz porządkowe.

W nocy z 24 na 25 kwietnia drogowcy będą malować nowe oznakowanie poziome. Wtedy też zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu na tej ulicy.

Remont 160-metrowego fragmentu ul. Podgórki, od skrzyżowania z ul. Cechową aż do wiaduktu nad autostradą A4, trwał od listopada ubiegłego roku. W ramach zadania poszerzono jezdnię, wybudowano chodnik, powstało przejście dla pieszych a także nowe oświetlenie. Zmodernizowano również kanalizację, wybudowano kolektor teletechniczny oraz rozbudowano sieć gazową.

Wymiana zwrotnicy przy przystanku „Politechnika”

Od soboty, 27 kwietnia od godz. 4.30 do poniedziałku, 6 maja do godz. 4.30 prowadzone będą prace związane z wymianą zwrotnicy przy wyjeździe z tunelu tramwajowego przy przystanku „Politechnika”. W tym czasie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku „Dworzec Towarowy” – „Politechnika” – „Teatr Słowackiego” / „Rondo Mogilskie”.

W związku z pracami, od soboty, 27 kwietnia do niedzieli, 5 maja zostaną wprowadzone następujące zmiany w kursowaniu linii komunikacji miejskiej:

 • linie 19 i 44 – zostaną zawieszone
 • linia 3 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Krowodrza Górka P+R” – … – „Dworzec Towarowy” – „Nowy Kleparz” – „Długa” – „Basztowa” – „Westerplatte” – … – „Nowy Bieżanów P+R”
 • linia 5 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Krowodrza Górka P+R” – … – „Dworzec Towarowy” – „Nowy Kleparz” – „Długa” – „Basztowa” – „Lubicz” – „Rondo Mogilskie” – … – „Rondo Hipokratesa”
 • linia 17 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Czerwone Maki P+R” – … – „Rondo Mogilskie” – „Lubicz” – „Rakowicka” – „Cmentarz Rakowicki”
 • linia 50 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Górka Narodowa P+R” – … – „Dworzec Towarowy” – „Dworzec Towarowy” – „Długa” – „Basztowa” – „Lubicz” – „Rondo Mogilskie” – … – „Borek Fałęcki” / „Kurdwanów P+R”
 • linia 69 – w noce 26/27 kwietnia – 5/6 maja będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Nowy Bieżanów P+R” – … – „Poczta Główna” – „Westerplatte” – „Basztowa” – „Długa” – „Dworzec Towarowy” – … – „Górka Narodowa P+R”.

Linia nocna 669 będzie kursować bez zmian.

Prace w tunelu tramwajowym Trasy Łagiewnickiej oraz wymiana zwrotnicy

W najbliższy weekend, 27-28 kwietnia będą prowadzone prace konserwacyjne w tunelu tramwajowym Trasy Łagiewnickiej oraz wymieniana będzie zwrotnica na węźle ul. Kapelanka, Brożka i Grota-Roweckiego. W tym czasie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinkach „Kurdwanów P+R” – „Łagiewniki SKA” oraz „Stradom” – „Lipińskiego” / „Borsucza”.

W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii komunikacji miejskiej:

 • linia 10 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Pleszów” – … – przystanek „Łagiewniki SKA” – Zakopiańska – „Borek Fałęcki”
 • linia 11 – zostanie zawieszona
 • linie 18 i 52 – będą kursować po trasie czasowo zmienionej: „Górka Narodowa P+R” / „Osiedle Piastów” – … – przystanek „Stradom” – Krakowska – Kalwaryjska – Wadowicka – Brożka – Grota-Roweckiego – … – „Czerwone Maki P+R”
 • linia 22 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Kopiec Wandy” – … – Dietla – Krakowska – Kalwaryjska – Wadowicka – Zakopiańska – … – „Borek Fałęcki”
 • linia 50 – wszystkie kursy będą realizowane do pętli „Kurdwanów P+R”
 • linia 62 – w noce 26/27 kwietnia – 28/29 kwietnia zostanie zawieszona. W zamian będzie kursować autobusowa linia nocna 662
 • linia 718 – zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa, która kursować będzie po następującej trasie: „Łagiewniki” – Brożka – Kapelanka – Monte Cassino – Dietla – „Stradom”
 • linia ta będzie kursować z częstotliwością co 10 min (w godzinach wczesnoporannych w niedzielę co 20 min).

Rozkłady jazdy linii tramwajowych zostaną zmienione.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska