Tomasz Dębek
Aleksandra Rosiak
Aleksandra Rosiak Karolina Misztal
Polki wygrały w Lubinie ze Szwajcarkami 31:26 (19:11) w ostatnim meczu kwalifikacji do tegorocznych mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Biało-Czerwone z kompletem punktów zajęły pierwsze miejsce w grupie.

W ostatniej kolejce eliminacji do ME 2022 reprezentacja Polski zagrała w Lubinie ze Szwajcarią. Nasze szczypiornistki przeważały od pierwszej minuty, znakomicie wychodziła im zwłaszcza gra skrzydłami. Rywalki nie miały żadnego pomysłu na pokonanie szczelnej defensywy drużyny Arne Senstada. Podejmowały ryzyko, wycofując bramkarkę, co często kończyło się rzutami Polek do pustej bramki. Debiutanckiego gola w narodowych barwach strzeliła nawet nasza golkiperka Monika Maliczkiewicz.

Do przerwy Biało-Czerwone wygrywały 19:11. W drugiej połowie nieco rozluźniły szyki, dzięki czemu Szwajcarki odrobiły kilka bramek straty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 31:26. Najskuteczniejsza w naszej drużynie była Daria Zawistowska, autorka dziewięciu trafień. Skrzydłową Zagłębia Lubin wybrano MVP meczu.

Polki już wcześniej zapewniły sobie awans na EURO. Z kompletem punktów zajęły pierwsze miejsce w grupie "1" przed Szwajcarkami i reprezentacją Litwy. Turniej finałowy ME odbędzie się w terminie 4-20 listopada. Zorganizują go Słowenia, Czarnogóra i Macedonia Północna. O tytuł mistrzyń Starego Kontynentu zagra 16 drużyn.