Kobiety złożyły oficjalne pismo, w którym domagają się spotkania z urzędniczką. Liczą, że uda im się porozumieć z Barbarą Nowak.
"Czy Rafał Trzaskowski poinformował czym lgbt jest naprawdę? CZY WSPOMNIAŁ, ŻE TO PROPAGOWANIE MIĘDZY INNYMI PEDOFILII? Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o równe prawa dla homoseksualistów. WARSZAWIACY DLACZEGO GODZICIE SIĘ NA KRZYWDZENIE WASZYCH DZIECI?!" - taki wpis (pisownia oryginalna) zamieściła kilka dni temu kurator Nowak na swoim profilu na Twitterze.
Kontrowersyjne wpisy kurator
Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak słynie z ostrego języka. Za jej wypowiedzi "doceniło" ją stowarzyszenie "Nigdy Więcej", które przeciwdziała rasizmowi, neofaszyzmowi, ksenofobii i dyskryminacji. W opublikowanej w styczniu przez stowarzyszenie "Brunatnej Księdze" znalazły się antyislamskie wypowiedzi kurator Nowak.
Chodzi o słowa wygłoszone do uczniów II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie przez małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak: "Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład". Słowa te Barbara Nowak wypowiedziała 11 września minionego roku.
Wcześniej Barbara Nowak zasłynęła wpisami m.in. na Twitterze. W marcu ubiegłego roku napisała: "Zawalczmy o Prawdę wśród młodych Żydów! Po pierwsze: po obozie Auschwitz powinni odprowadzać TYLKO POLSCY LICENCJONOWANI przez IPN Przewodnicy! Dziś obca, a nie Polska narracja króluje w Auschwitz! Czas z tym skończyć?’ (pisownia oryginalna)". Po tym wpisie odwołania kurator domagali się politycy Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej.
Także mąż Barbary Nowak, Ryszard Nowak, dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, zamieścił w marcu 2018 kontrowersyjny wpis na portalu Facebook o Żydach. To nie pierwszy taki przypadek. Wpis dyrektora Ryszarda Nowaka przytoczyła "Gazeta Wyborcza".
Teraz "dostało" się Rafałowi Trzaskowskiego za podpisanie Karty LGBT Plus na rzecz społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych.
Deklaracja LGBT Plus
Deklaracja zobowiązuje Warszawę m.in. do tego, że do 2023 r. zorganizuje hostel interwencyjny dla osób LGBT, edukację antydyskryminacyjną w każdej szkole oraz powoła pełnomocnika ds. społeczności LGBT. Stworzenie hostelu interwencyjnego jest jednym z najważniejszych punktów Deklaracji LGBT+. W hostelu interwencyjnego mają znaleźć schronienie osoby nieheteronormatywne, które są w trudnej sytuacji życiowej, np. musiały wyprowadzić się z domu, bo rodzina ich nie akceptuje. Hostel ma być współfinansowany przez miasto. Powstanie także infolinia dla ofiar homofobii. Takie osoby będą miały zagwarantowane wsparcie prawne i psychologiczne ze strony miasta.
Deklaracja LGBT Plus zakłada także szeroką edukację antydyskryminacyjną i seksualną zgodną z wytycznymi WHO. W każdej placówce wprowadzony ma zostać tzw. „latarnik” – nauczyciel wyznaczony do monitorowania sytuacji uczniów LGBT+ i wspierania ich. Deklaracja LGBT+ mówi także o stworzeniu centrum kulturowo-społecznościowego dla społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych, patronacie prezydenta Warszawy nad Paradą Równości czy powołaniu Pełnomocnika lub Pełnomocniczki Prezydenta ds. Społeczności LGBT+.
Podobną deklarację w Krakowie przed wyborami samorządowymi podpisała Daria Gosek-Popiołek, która była kandydatką Partii Razem na prezydenta Krakowa.
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
WIDEO: Krótki wywiad: kto czym zarządza po rozpadzie ZIKiT-u”
Autor: Joanna Urbaniec