https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rodzinna tragedia w Lubomierzu. Nie żyje była policjantka z Nowego Targu. Policja podaje szczegóły zdarzenia

Remigiusz Szurek
W wypadku w Lubomierzu zginęła emerytowana policjantka Katarzyna. Jej 9-letni syn w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, 42-letni mąż nie odniósł obrażeń
W wypadku w Lubomierzu zginęła emerytowana policjantka Katarzyna. Jej 9-letni syn w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, 42-letni mąż nie odniósł obrażeń Archiwum policja
W niedzielę 2 lipca w Lubomierzu w powiecie limanowskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na miejscu zmarła 51-letnia kobieta, była policjantka ruchu drogowego z Nowego Targu, a jej 9-letni syn jest w stanie ciężkim. W wypadku brał również udział mąż i ojciec poszkodowanych. Policjanci wyjaśniają szczegóły tego zdarzenia.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w niedzielę popołudniem na drodze wojewódzkiej nr 968 w Lubomierzu. Jak informował portal goral.info.pl, ze wstępnych informacji wynikało, że samochód osobowy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z dwoma motocyklistami. Jednym z nich jechała wspomniana 51-letnia kobieta - emerytowana była policjanta wydziału ruchu drogowego z komendy powiatowej w Nowym Targu. Kobieta zginęła na miejscu.

Okoliczności wypadku

Było ok. godziny 13.15 gdy w miejscowości Lubomierz doszło do tragicznego wypadku drogowego. Jak wynika z pierwszych informacji ustalonych przez policjantów na miejscu zdarzenia, 60-letni kierujący pojazdem marki Toyota z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku motocyklem marki Kawasaki. Skutki były tragiczne.

Motocyklem kierowała 51-letnia kobieta pochodząca z powiatu nowotarskiego, która podróżowała na jednośladzie wraz z 9-letnim synem. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła na miejscu. 9-latek został w ciężkim stanie przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Prokocimiu.

W zdarzeniu brały udział inne osoby. Na drugim z motocykli marki bmw poruszał się 42-letni mężczyzna jadący bezpośrednio za motocyklem kawasaki. 42-latek szczęśliwie nie doznał obrażeń ciała, prywatnie jest mężem zmarłej 51-latki.

Do szpitala zabrano 60-letnią pasażerkę z samochodu marki toyota. Obrażenia nie zagrażały jej życiu. Kierujący autem, również 60-latek, mieszkaniec gminy Łukowica był trzeźwy, pobrano mu krew do dalszych badań. Został zatrzymany.

Jak informują mundurowi, decyzją prokuratora ciało kobiety zabezpieczono do badań sekcyjnych, a wszystkie pojazdy trafiły na policyjny parking. Droga wojewódzka w Lubomierzu była zablokowana przez kilka godzin. Dokładne okoliczności i przyczynę tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśniają policjanci z komisariatu w Mszanie Dolnej.

Ofiarą była Pani Katarzyna, emerytowana policjantka…

Wypadek zebrał śmiertelne żniwo. Zmarła 51-latka była emerytowaną policjantką. Do 2017 roku Pani Katarzyna pracowała w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu, w Wydziale Ruchu Drogowego, często kierując służbowym motocyklem, czy to podczas rutynowych partoli lub eskort czy to podczas zabezpieczeń imprez sportowych.

„Motocykle były jej pasją, zarówno w pracy jak i w czasie wolnym… Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom Zmarłej składamy najszczersze kondolencje. Cześć Jej pamięci!” - napisali policjanci.

Nowoczesne i inteligentne przystanki w Grybowie cieszą oko

od 16 lat
Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
soad
bądźmy ostrożni - zycie.pl *** yt.com - poznaj to co jesz *** włochaty - zjedz dziecko - tekstowo.pl *** yt.com - dziewczynka w wieku 5 lat nie chce jeść mięsa
c
cis
3 lipca, 12:21, ZUS:

51 lat i emerytowana ?

Coś taki zdziwiony? Przecież pracowała w kaście uprzywilejowanej i od 45 lub 50-tki przeszła na emeryturę

a
ander
Polska to chory kraj "51-latka była emerytowaną policjantką. Do 2017 roku" jak długo Polaków będzie stać na utrzymywanie takich emerytów .
G
Grzegorz
9-latek jako pasażer motocykla ?
Z
ZUS
51 lat i emerytowana ?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska