Ceremonia Otwarcia Eurowizji Junior 2019 rozpoczęła się w poniedziałek 18 listopada o godz. 16:00 w Teatrze Śląskim w Katowicach. Przywitano na niej delegacje z 19 krajów, które 24 listopada wystąpią w Arenie Gliwice podczas tego wielkiego, międzynarodowego wydarzenia. Nie brakowało też gości specjalnych, w tym zeszłorocznej zwyciężczyni konkursu, Roksany Węgiel.
Czytaj więcej:
Energia Eurowizji, czyli specjalny serwis DZ i TAURON Polska Energia
To była świetna okazja do tego, by poznać bliżej uczestników Eurowizji Junior 2019. Serca zebranych skradła m.in. reprezentantka Hiszpanii, Melani García, która zarażała wszystkich pozytywną energią i bardzo ciepłym nastawieniem. O swoich polskich korzeniach mówił z kolei Jordan Anthony, reprezentant Australii. - Moi dziadkowie mają polskie korzenie, są związani z Zawierciem - mówił, wskazując na miasto w województwie śląskim.
Eurowizja Junior 2019: Oto reprezentanci wszystkich krajów Z...
- Wystąpienie na Eurowizji Junior było moim marzeniem, więc cieszę się, że mogę tutaj z wami być - mówił Yerzhan Maxim, wokalista reprezentujący Kazachstan. - Jestem podekscytowana. Chcę się dobrze bawić i fajnie spędzić czas, dzielić radość z innymi uczestnikami - dodawała Wiktoria "Viki" Gabor, reprezentantka Polski, która wystąpi z piosenką "Superhero".
Roksana Węgiel QUIZ
W czasie Ceremonii Otwarcia odbyło się losowanie, podczas którego ustalona została częściowo kolejność występów. To Roksana Węgiel, zeszłoroczna zwyciężczyni Eurowizji Junior, wylosowała artystów, którzy podczas finału wystąpią jako pierwsi i ostatni. Tym samym konkurs otworzy Australia, a imprezę zamknie Serbia. Polska natomiast będzie 11 spośród 19 występujących wokalistów.
Zobaczcie koniecznie
Kolejność występujących artystów na Eurowizji Junior 2019 w Arenie Gliwice, 24 listopada:
- Australia
- Francja
- Rosja
- Północna Macedonia
- Hiszpania
- Gruzja
- Białoruś
- Malta
- Walia
- Kazachstan
- Polska
- Irlandia
- Ukraina
- Holandia
- Armenia
- Portugalia
- Włochy
- Albania
- Serbia
Jak mówił Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, to będzie wydarzenie wyjątkowe. - Jestem dumny i szczęśliwy, że to właśnie u nas odbędzie się Eurowizja Junior, dzięki Roksanie Węgiel, która zwyciężyła w zeszłym roku - podkreślał. - To ważne, by powiedzieć, że Eurowizja Junior to nie tylko konkurs piosenki dla tych młodych ludzi, ale przede wszystkim świetna przygoda. Jesteście tutaj, bo muzyka to wasza pasja i to jest piękne - zwracał się do uczestników.
Executive producer od strony EBU, Jon Ola Sand, dodawał: - Stoję tutaj i muszę powiedzieć na początek: wow! To wspaniałe uczucie, być tutaj z wami, na tej scenie. Ściskałem wasze ręce, wyglądacie niesamowicie. Młodzi, ekstremalnie utalentowani. Jestem dumny z tego projektu, gdy na was patrzę.
Podczas Ceremonii Otwarcia Eurowizji Junior 2019 na korytarzach Teatru Śląskiego można było spotkać również gości specjalnych. Obecny był np. Zespół Tańca i Pieśni ŚLĄSK, a na scenie wystąpił zespół 4Dreamers, który swoją karierę - podobnie jak Roksana Węgiel - zaczął w programie The Voice Kids. A skoro o Roksanie mowa, ona również wystąpiła przed uczestnikami konkursu.
- Dzięki temu programowi zaczęłam grać więcej koncertów, nagrywać nowe piosenki. Eurowizja zmieniła moje życie - mówiła Roksana. - Śląsk to piękny i zielony region, idealne miejsce do tego, by przed konkursem naładować baterię - podkreślała.
Impreza odbędzie się w Arenie Gliwice dokładnie 24 listopada. Dzień wcześniej, 23 listopada, czeka nas próba generalna konkursu.
Nie przegapcie
