Jak będzie wyglądał nowy budynek? Firma posługuje się terminem obiekt hotelowy, ale jej przedstawiciele tłumaczą, że w praktyce ma to być akademik, bo przeznaczony przede wszystkim dla studentów (w okolicy jest Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego).
Poza pokojami mają być tam również pracownie, sale gier i telewizyjne, siłownia, a może nawet sauna. Na parterze znajdą się natomiast sklepy. „Elewacja budynku będzie wykonana z cegieł nawiązując do typowych XIX-wiecznych zabudowań fabrycznych" - czytamy w komunikacie.
Inwestor informuje, że w tym momencie prowadzone są prace związane z rozbiórką poszczególnych elementów budynku dawnego zakładu Telpod. Prace te mają na celu przygotowanie obiektu do realizacji inwestycji, zakładającej odrestaurowanie budynku i przystosowanie go do pełnienia funkcji nowoczesnego akademika.
ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
WIDEO: Poważny program - odc. 6: Mieszkańcy walczą o zapomniany park
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
