https://gazetakrakowska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Ruszyła budowa wieży widokowej na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju. Ma szansę stać się kolejnym turystycznym hitem

Klaudia Kulak
Tak będzie wyglądać wieża widokowa oraz polana Muzyki i Świateł na Górze Parkowej
Tak będzie wyglądać wieża widokowa oraz polana Muzyki i Świateł na Górze Parkowej PKL wizualizacje
Szykuje się rewolucja na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju, powstaną tam milionowe atrakcje, które mają wpłynąć na ruch turystyczny, a wśród nich budowa wieży widokowej. Jak poinformował burmistrz uzdrowiska, plac budowy został już przekazany co oznacza, że prace budowlane mogą się rozpocząć.

Małopolska przyciąga turystów jak magnes, a Krynica-Zdrój już od jakiegoś czasu jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków. Nic dziwnego, bo oferuje turystom wiele atrakcji, których z roku na rok przybywa.

Duża ich cześć zlokalizowana jest na Górze Parkowej, która jest jednym z głównych terenów rekreacyjnych, spacerowych i sportowych Krynicy-Zdroju.

Do Ogrodów Żywiołów, toru MTB oraz Pumptracku wybudowanych w ostatnim czasie dołączą kolejne atrakcje, które na stałe wpiszą się w ofertę turystyczną sądeckiego uzdrowiska.

W planie jest bowiem budowa wieży widokowej wraz z punktem widokowym na wysokości 36 m, która znajdować się będzie przy budynku stacji górnej kolei PKL na Górze Parkowej.

Będzie można podziwiać z niej urokliwy krajobraz Krynicy oraz Beskidu wraz z Jaworzyną Krynicką, a nawet Tatry. Obok wieży znajdzie się zielona strefa odpoczynku. Realizacja tej inwestycji staje się rzeczywistością. Jak poinformował burmistrz Krynicy, nastąpiło przekazanie placu budowy przez PKL.

- Wieża ma posiadać windę i przeszklony taras widokowy. To kolejny dowód na strategiczną współpracę Gminy Moja Krynica z PKL Góra Parkowa, która wcześniej przełożyła się na budowę amfiteatru przy dolnej stacji kolei linowo-terenowej oraz budowę poniżej szczytu Polany Muzyki i Światła - mówi Piotr Ryba.

Z kolei Polana Muzyki i Świateł będzie atrakcją w stylu retro nawiązującą do symboliki Krynicy-Zdroju i według zamysłu, ma być kontynuacją zapoczątkowanej w ośrodku podroży w czasie.

Pojawią się tam rzeźby z roślin, przedstawiające znane postaci uzdrowiska i Krynicy-Zdroju. W ogrodzie znajdą się też kwiatowe rzeźby w kształcie instrumentów, z których popłynie muzyka z epoki retro.

Będą to między innymi arie Jana Kiepury czy Marty Eggerth, którzy swoją pasją rozsławiali Krynicę-Zdrój. Polana stanie się również miejscem wystaw tymczasowych, podczas których prezentowane będą ażurowe rzeźby postaci z lat 30. czy witrażowe motyle.

Cześć inwestycji powstanie na działkach gminnych, które ta wydzierżawi spółce na 30 lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska