Ścieżki nordic walking w woj. małopolskim. Gdzie iść w weekend 25 - 26 marca3 najlepsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na nordic walking po woj. małopolskim
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na nordic walking po woj. małopolskim gettyimages.com/SeventyFour
Nordic walking w woj. małopolskim można uprawiać w wielu miejscach. Jednak zachęcamy do wybrania tras, które zostały sprawdzone przez innych. Razem z Traseo mamy dla Was 3 atrakcyjne ścieżki nordic walking w woj. małopolskim. Zawsze na weekend proponujemy Wam nowy zestaw ścieżek do wyboru. Przekonaj się, co mamy na weekend.

Szlaki nordic walking w woj. małopolskim

Jakie trasy nordic walking w woj. małopolskim lubią mieszkańcy? My już to wiemy.

Traseo to aplikacja, za pomocą której każdy ma możliwość zapamiętywania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. We współpracy z Traseo proponujemy Wam 3 malownicze trasy nordic walking w woj. małopolskim. Znajdź najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz, upewnij się, jaka będzie pogoda.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Wielicki Szlak Szybów Górniczych

  • Początek trasy: Świątniki Górne
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 4,71 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 34 min.
  • Przewyższenia: 40 m
  • Suma podejść: 42 m
  • Suma zejść: 68 m

Trasę nordic walking mieszkańcom poleca Szlaki_Malopolski

W 2011 r. w Wieliczce powstała nowa trasa turystyczna – Wielicki Szlak Szybów Górniczych. Na trasie, oznaczonej tablicami zlokalizowano 12 miejsc, gdzie znajdowały się szyby wielickiej kopalni, które zostały zasypane lub uległy zawaleniu.

Wielicki Szlak Szybów Górniczych był nominowany w kategorii ATRAKCJA TURYSTYCZNA w plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski 2012.

Opracowanie: Karolina Fidyk
MATERIAŁ POCHODZI Z SERWISU SZLAKI MAŁOPOLSKI (szlakimalopolski.pl)
Nawiguj


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Chala Miłośliwka - poranny trening

  • Początek trasy: Stary Sącz
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 4,55 km
  • Czas trwania marszu: 35 min.
  • Przewyższenia: 155 m
  • Suma podejść: 457 m
  • Suma zejść: 442 m

Trasy_dla_ambitnych_i_aktywnych poleca tę trasę

Wyruszamy spod Miłośliwki, kierując się w górę wydeptana ścieżką. Docieramy do łąki przez krtórą przebiegamy, aż do domu który widzimy przed nami. Przy nim odbijamy na drogę w lewo i cały czas nia biegniemy. Docieramy do domów, które mijamy, biegnąc dalej drogą. Na skrzyżowaniu odbijamy w prawo i tym razem kierujemy się cały czas w dół. Po około 1 km na rozwidleniu odbijamy w prawo w dół (widzimy dom przed sobą). Zbiegamy cały czas w dół, wzdłóż płotka i wbiegamy w las. Tutaj trzeba uważać. Po ok. 400 m na rozwidleniu ścieżek trzeba odbić w prawo na dość stromy zbieg.
Po chwili zobaczymy drogę, którą biegniemy w kierunku domu ok. 100 m, ale nie dobiegamy do domu, tylko mocno odbijamy w prawo w kolejną drogę. Przebiegamy przez "strumyk", drogą rozwidla się. My kierujemy się na prawo w górę. Biegniemy nią, pokonując tym razem drogę w górę. Po ok. 500 m docieramy do domu, wzdłóż którego przebiegamy, następnie polanką kierujemy się w dół, gdzie przy potoku zobaczymy ścieżkę. Biegniemy nia do samego końca. Wybiegamy pod domem, który mijaliśmy jako pierwszy. Wracamy tą samą łąką i laskiem, którym zaczynaliśmy

To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Odkrywanie Mikołowa

  • Początek trasy: Brzeszcze
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 1,61 km
  • Czas trwania marszu: 46 min.
  • Przewyższenia: 58 m
  • Suma podejść: 93 m
  • Suma zejść: 118 m

Amatorom nordic walking trasę poleca Ireneusz

Zabytki Mikołowa.
Mikołów jest 40-tysięcznym miastem przemysłowym, położonym na południe od Katowic, w sąsiedztwie Rudy Śląskiej i Tychów. Przez miejscowość przepływa rzeczka Jamna. Dzieje miasta sięgają korzeniami okresu średniowiecza. Pierwsza wzmianka o osadzie pochodzi już z roku 1222, kiedy wspomina się kasztelana z Mikołowa. Rezydował on prawdopodobnie w niewielkim grodzie, znajdującym się być może w okolicach obecnego kościoła ewangelickiego i kapliczki św. Mikołaja. Miasto ukształtowało się jednak na terenach położonych nieco bardziej na południe. Pierwsza świątynia stanęła tutaj w XII wieku i miała za patrona św. Mikołaja. W drugiej połowie następnego stulecia, po przenosinach osady, wzniesiono nowy kościół, który wkrótce stał się siedzibą parafii pod wezwaniem św. Wojciecha. Od połowy XVI do połowy XVII wieku obiekt ten był użytkowany przez wyznawców luteranizmu. W latach 1843-1861 w Mikołowie zbudowano nowy, okazały kościół parafialny, którego patronem został św. Wojciech. Z tego powodu starej świątyni zmieniono wezwanie na Matki Bożej Śnieżnej. Mikołowski kościół Matki Bożej Śnieżnej leży na północ od zabytkowego Rynku. Jest orientowany, wzniesiony z kamienia łamanego. Cechy późnogotyckiej architektury pozwalają przypuszczać, że został nieco przebudowany pod koniec średniowiecza. Nawę zbudowano na planie prostokąta; do niej przylega wielobocznie zamknięte prezbiterium. Od strony zachodniej widzimy czworoboczną wieżę, która została wymurowana dopiero w XVIII wieku. Wnętrze jest jednonawowe. Znajdziemy w nim gotyckie kropielnice i chrzcielnicę, późnorenesansową ambonę, barokowe ołtarze. Przed kościołem warto zwrócić uwagę na zabytkową figurę św. Jana Nepomucena. Mikołowianie postawili ją tutaj w XVIII wieku, dziękując w ten sposób za przywrócenie wody w miejskiej studni.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Co daje nordic walking?
Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Przynosi korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Uprawianie tego sportu może pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Nordic walking to aktywność, która rzadko kończy się kontuzjami, więc jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie