Siatkarskie derby dla GKPS Gorlice

Marek Podraza
Znakomicie zaprezentowała się drużyna kadetów GKPS Gorlice w derbach powiatu w Bobowej, pokonując zdecydowanie gospodarzy kadetów LKS Bobowa w stosunku 3:0, a w setach do 25:13, 25:9, 25:21.

- To zwycięstwo umocniło nasz zespół na miejscu premiowanym awansem do finału wojewódzkiego - komentuje krótko Bartłomiej Niemiec, trener drużyny kadetów GKPS.

W pierwszych dwóch setach dominowali kadeci GKPS-u, którzy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła górowali nad przeciwnikiem. - Równa gra całego zespołu pozwoliła na wygranie tych setów bardzo wysoko, bo do 13 i 9. W trzecim secie w poczynania naszego zespołu wkradło się rozluźnienie i gra nie wyglądała już tak dobrze jak w poprzednich partiach - komentuje trener Bartłomiej Niemiec.

W drużynie GKPS pojawiła się duża liczba błędów własnych, która pozwoliła gospodarzom na uzyskanie większej liczby punktów niż w I i II secie.- Poza boiskiem bardzo dobrze wspomagali swoich kolegów zawodnicy rezerwowi, którzy dopingowali naszych siatkarzy podczas meczu. W zespole zabrakło kapitana zespołu Norberta Urbanika, który leczy drobny uraz stawu kolanowego, mamy nadzieję na jego szybki powrót do treningów- dodaje trener drużyny.

Wyniki ostatniej kolejki:

MKS Ryglice - Dunajec Nowy Sącz 0:3 w setach 9:25, 15:25, 12:25, LKS Bobowa - GKPS Gorlice 0:3 w setach 13:25, 9:25, 21:25, UKS Wola Batorska- Iskierka Krzyż Tarnów 3:1 w setach 22:25, 25:12, 25:14, 25:14

Najbliższe spotkania:

9 stycznia: Dunajec Nowy Sącz - MKS GRYF Brzesko, Ogniwo Piwniczna - UKS Wola Batorska, GKPS Gorlice - MKS Ryglice, 12 stycznia: Iskierka Krzyż Tarnów - LKS Bobowa.