Aleksander Gąciarz
W ostatnim meczu rozgrywanego w Tomaszowie Mazowieckim turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek, zawodniczki Elitevolley Proszowice pokonały Golden Spartę Braniewo/Malbork 3:2 (21:25, 25:13, 22:25, 25:18, 15:11)

Drużyna z Małopolski nie miała już szans na awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski, ale chciała zakończyć udział w imprezie zwycięstwem. I to się udało, choć zawodniczki z Wybrzeża postawiły trudne warunki. Górą była raz jeden, raz drugi zespół. W piątej partii Małopolanki były jednak skuteczniejsze i zakończyły turniej półfinałowy na trzecim miejscu.

Awans do turnieju finałowego wywalczyły zawodniczki Volley Piła i Dargfilu Tomaszów Mazowiecki. W bezpośrednim meczu lepsze były siatkarki z Piły, które wygrały 3:0.

Zawodniczki Elitevolley Proszowice będą jeszcze walczyć w turnieju półfinałowym MP w kategorii kadetek.

Materiał oryginalny: Siatkówka. Juniorki Elitvolley Proszowice zwycięstwem pożegnały się z mistrzostwami Polski - Dziennik Polski