Silny Człowiek Regionu Tarnowskiego [ZOBACZ KANDYDATÓW]
„Silny Człowiek Regionu Tarnowskiego 2014“ [REGULAMIN]
Są zaprawionymi w bojach menedżerami, politykami albo skutecznymi społecznikami. Podejmują mnóstwo ważnych decyzji, od których zależy los i jakość życia wielu mieszkańców regionu. Ten plebiscyt to doskonała okazja do tego, aby docenić ich wkład w to, co robią dla lokalnych społeczności.
Wytypowanie kandydatów, którzy będą rywalizować w tym roku o tytuł Silnego Człowieka Regionu Tarnowskiego nie było łatwym zadaniem. Lista ta początkowo liczyła bowiem ponad 40 nazwisk i kapituła konkursu musiała się sporo natrudzić, aby wyłonić spośród nich szczęśliwą "22" . Ci, których prezentujemy obok to "najsilniejsi z silnych", którzy już nieraz udowodnili, że są bardzo skuteczni w tym, co robią.
- Są politycy, którzy tylko dużo mówią, a w ślad za tym niestety nie idą konkretne czyny. Widać to nie tylko na Wiejskiej w Warszawie, ale również na poziomie lokalnym - choćby w radzie miejskiej - zauważa Marek Krakowski, tarnowski taksówkarz, który z racji swojego zawodu dużo rozmawia z ludźmi.
W porównaniu z ubiegłorocznym plebiscytem lista kandydatów nieznacznie się zmieniła. Przed rokiem były na niej trzy kobiety, teraz mamy ich już cztery.
Zdecydowanie przybyło na niej też miejscowych, obrotnych menedżerów i przedsiębiorców, kosztem polityków i samorządowców. Spośród tych ostatnich, niezmiennie w gronie nominowanych są: Roman Ciepiela i Stanisław Sorys z zarządu województwa małopolskiego, posłowie Robert Wardzała i Michał Wojtkiewicz, starostowie: tarnowski Roman Łucarz i dąbrowski: Tadeusz Kwiatkowski, tarnowscy radni: Małgorzata Mękal, Kazimierz Koprowski i Jakub Kwaśny oraz ubiegłoroczny zwycięzca plebiscytu - wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak.
W tym roku jego sukces mają szansę powtórzyć jego koledzy zza miedzy - przedsiębiorczy burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz lubiany wójt Łapanowa Jan Kulig.
Pozostałe nowe twarze w naszym plebiscycie to Paweł Jarczewski, który od ubiegłego roku jest prezesem największego pracodawcy w regionie - Grupy Azoty, Stanisław Jarosz - właściciel pilzneńskiego Taurusa, sieci sklepów i barów, któremu udało się zjednoczyć przedsiębiorców z całej Polski przeciw unijnemu zakazowi wędzenia wędlin, Stanisław Kosoń, który na przekór powszechnemu narzekaniu na kryzys udowadnia, że można robić w Polsce interesy i buduje kolejne galerie handlowe, Tomasz Olszówka i Andrzej Witek - prezesi dynamicznie rozwijających się spółek medycznych z Tuchowa i Tarnowa, Józefa Szczurek-Żelazko - dyrektor brzeskiego szpitala a zarazem radna wojewódzka, Wiesława Urban - bizneswoman spod Bochni, która nie boi się inwestować w regionie oraz Michał Bębenek - który ściga się z najlepszymi na rajdowych trasach rozsławiając Bochnię i region.
O tym, kto zdobędzie tytuł Silnego Człowieka Regionu Tarnowskiego 2014 zdecydują Czytelnicy Gazety Krakowskiej. Kandydatów staraliśmy się tak wytypować, aby w plebiscycie pojawiły się nazwiska osób zarówno z Tarnowa, jak również z powiatów dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i dębickiego.
Głosować można na dwa sposoby. Tradycyjnie - za pomocą kuponów, które będą drukowane w GK od dzisiaj do 18 kwietnia (dowolną ich ilość należy dostarczyć na adres Gazeta Krakowska, ul. Krakowska 1a, 33-100 Tarnów do 23 kwietnia, wpisując na każdym imię i nazwisko wybranego kandydata) albo wysyłając sms-y na numer 72355 (koszt to 2,46 zł z Vat) w treści wpisując CZLOWIEKT. oraz numer kandydata.
Szczegółowa instrukcja, jak głosować i regulamin plebiscytu znajdują się na naszych stronach www. Głosowanie sms-owe potrwa do 25 kwietnia do godz. 23.59.59. [/b]
Zwycięzcą plebiscytu zostanie kandydat, który zdobędzie największą liczbę głosów, po zsumowaniu tych, które zostały przysłane na kuponach i drogą sms-ową. W nagrodę, podczas specjalnej gali otrzyma statuetkę i tytuł "Silny Człowiek Regionu Tarnowskiego 2014". Statuetki trafią również do rąk osób, które uplasują się na miejscach od 2 do 5.
O tym, że nasz plebiscyt cieszy się coraz większą popularnością Czytelników może świadczyć liczba oddanych głosów. Na pierwszą edycję napłynęło ich ponad cztery tysiące, na drugą już dwukrotnie więcej, bo ponad 8600.
O tym, kto zwycięży w tym roku okaże się już za trzy tygodnie. O wynikach głosowania będziemy na bieżąco informować na naszych łamach.
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+