https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Silny Człowiek Sądecczyzny 2014 [GŁOSOWANIE]

Wojciech Chmura
Trzecią edycję plebiscytu "Silny Człowiek Regionu Nowosądeckiego" ogłaszamy za otwartą! Głosujemy poprzez sms-y i kupony w gazecie. Wyniki dostępne w internecie.

Silny Człowiek Sądecczyzny 2014 [ZOBACZ KANDYDATÓW]

„Silny Człowiek Regionu Nowosądeckiego 2014“ [REGULAMIN]

Dziennikarska kapituła, ustalająca listę dwudziestu dwóch dzielnych, a przede wszystkich silnych osobowości regionu nowosądeckiego, znów miała niezłą zagwozdkę. Bo wstępnie kandydatów było co najmniej dwa razy tylu. Rzeźbiarze mają fajnie. Wystarczy, że dłutem odciupią to, co zbędne i mają oczekiwane dzieło. W kształtowaniu naszego dzieła, grupy sądeckich wielkich i silnych nie było nikogo zbędnego, ani mniej wartościowego. Ograniczała nas pojemność gazety. Niski więc ukłon dla tych, dla których w naszym pomniku siłaczy miejsca zabrakło. Ale głowy do góry, za 12 miesięcy będzie kolejny plebiscyt. Gdy wiosną ubiegłego roku wręczaliśmy statuetki zwycięzcom, mówiliśmy dokładnie to samo. I się sprawdziło.
Gdy już mowa o porównaniu z ubiegłym plebiscytem warto zauważyć pewne zmiany na obecnej liście. Zwiększyła się liczba kobiet. Były dwie, są trzy. To nie kokieteryjne uleganie modzie, ale próba pokazania, że nasze panie siłą charakteru panom nie ustępują.

Bożena Fryc, dobry duch chorych na autyzm. Jej każdy dzień to walka o ich godne życie. Druga z pań, pierwszy raz w plebiscycie, Lucyna Zygmunt, prowadzi z powodzeniem Gimnazjum nr 5 i drużynę piłki ręcznej na najwyższym krajowym poziomie. Wiesławę Borczyk już znamy z ubiegłego plebiscytu. Znają ją przede wszystkim seniorzy wszystkich uniwersytetów trzeciego wieku w kraju. To siłaczka, gdy chodzi o propagowanie aktywnego, mądrego życia bez względu na wiek.

A teraz panowie. Zygmunt Berdychowski - gigant wspinaczek górskich, twórca Forum Ekonomicznego w Krynicy. Artur Czernecki - sądecki radny niepokorny i zadziorny, oddany niepełnosprawnym. Poseł Andrzej Czerwiński - siła umysłu, spokoju, opanowania. Tworzy nam w Sejmie prawo energetyczne. Ryszard Florek - twórca światowej marki Fakro. Jakby mu było mało produkcji okien, wziął się za edukację. Stworzył fundację "Pomyśl o przyszłości". Jan Golba - gospodarz mocarz. Osiadł w rodzinnej Muszynie i robi z niej perłę uzdrowisk. Jan Golonka, jeden z najsilniejszych starostów Małopolski, od początku na czele powiatu nowosądeckiego. Witold Kochan - udowadnia, że Gorlice mogą być piękne i mądrze rządzone. I niekoniecznie trzeba do tego silnej ręki. Wystarcza siła rozumu. Stanisław Kogut. Silny w słowie, ale przede wszystkim w czynie. Zbigniew Konieczek - lokomotywa Newagu. Tomasz Kowal - siłacz nie tylko wśród sportowców, ale także wśród tych, którzy niosą pomoc innym. Antoni Malczak - moc kultury, kultura mocy. Arkadiusz Mularczyk - polityczny szermierz, moc czerpie z walki. Zagończyk wart każdej ceny. Ryszard Nowak. Jakby kto nie pamiętał, dwukrotny zwycięzca tego plebiscytu. Wystarczająca rekomendacja. Artur Puszko - silna osobowość sądeckiej służby zdrowia. Niezniszczalny dyrektor. Dariusz Reśko - gdyby trzeba było, miałby siłę, żeby zaśpiewać na festiwalu kiepurowskim, który od dwóch lat trzyma na swoich barkach. Bernard Stawiarski to siła ekspresji, wizji świata. Wielka gmina Chełmiec wydaje się dla niego za mała. Mirosław Wędrychowicz - siła inteligencji. Po cichu a skutecznie winduje w górę w rankingach pomyślności ziemię gorlicką. Andrzej Wiśniowski - siłą uporu i kunsztem rasowego przedsiębiorcy otwiera w kraju i na świecie bramy dla swoich bram. Leszek Zegzda - rycerz Sądecczyzny na krakowskich błoniach. Silny tym co dla niej zrobił i na pewno jeszcze zrobi.

Oto parada naszych gwiazd. Głosujemy na nie od dziś. Należy to robić wpisując na oryginalnych, wyciętych z gazety kuponach imię i nazwisko jednego kandydata. Kupony z większą liczbą wpisanych kandydatów będą nieważne. Kupony do głosowania będą drukowane w "Gazecie Krakowskiej" do 18 kwietnia, a więc czasu nie jest zbyt wiele. Każdy uczestnik głosowania może wypełnić dowolną ilość kuponów. Należy je dostarczyć na adres redakcji "Gazety Krakowskiej" w Nowym Sączu ul. Kochanowskiego 14. Nieprzekraczalny termin upływa 23 kwietnia. Kupony przyniesione lub dostarczone pocztą choćby jeden dzień później, nie będą brały udziału w głosowaniu.

A jak pamiętamy wygrywa ten kandydat, który zbierze największą liczbę oddanych głosów - także drogą sms-ową. Można bowiem wysyłać sms-y na znany już fanom plebiscytów "Gazety Krakowskiej" numer 72355. Sms kosztuje 2,46 zł z VAT. Wpisuje się w jego treść słowo CZLOWIEKNS oraz numer kandydata z listy. Tym samym wykupuje się dostęp do bieżącego e-wydania Gazety Krakowskiej. Czas - do 25 kwietnia.

Zwycięzca otrzyma tytuł Silnego Człowieka Regionu. Osoby z miejsc 2 do 5 - statuetki.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dagmara
Jutro zgłoszę oficjalnie zażalenie do redaktora naczelnego na przeprowadzone głosowanie sms-owe.Otóż tuż przed północom z ciekawością weszłam na głosowanie, aby zobaczyć na pozycje mojego kandydata, a tu nagle widzę czary mary, co niektórym w kilku sekundach wskakiwało po 240 sms (tak było np. z Witoldem Kochanem na Sądeczaninie) lub ok 500 z Panem Jańczykiem w Limanowej). Jeżeli informatycy mogą działać w ten sposób to jaki jest sens przeprowadzania tego typu plebiscytu Panie Harpula ?
k
kryniczanin
Zwycięzca większości SMS-owych plebiscytów w ostatnich trzech latach - dr Dariusz Reśko burmistrz Krynicy dostał 4 GŁOSY !!!!!

Dramat
o
obserwator
Czy ktoś jest wstanie wytłumaczyć skąd w sekundzie wzieło się 240 u Witolda Kochana ? Obserwowałem finał i okazuje się że coś nie tak z tym sms głosowaniem GK jest.Czyżby informatycy wkroczyli do akcji ?
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska