Siłownie i kluby fitness - KIEDY OTWARTE? Sprawdź, kiedy siłownie, kluby fitness, baseny będą otwarte 6.06

Red.
Siłownie, kluby fitness, sale taneczne, kręgielnie. Kiedy zostaną otwarte? Oto etapy otwierania. Przejdź do artykułu filip kowalkowski/polska press
Siłownie i kluby fitness. Kiedy zostaną otwarte siłownie, kluby fintess i baseny? Oto etapy otwierania siłowni, klubów fitness, basenów. Wiele osób pyta, czy siłownie i kluby fitness są już otwarte, albo zadają pytania kiedy otworzą siłownie i kiedy otworzą kluby fitness? Ćwiczymy w domach, ale coraz bardziej brakuje nam miejsc, w których moglibyśmy dbać o swoją formę, czyli siłowni, klubów fitness, a także basenów, sal sportowych i tanecznych oraz kręgielni. W walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd zdecydował się na zamknięcie tych miejsc, ale wkrótce na nowo będą one otwarte. Kiedy więc zostaną otwarte siłownie i kluby fitness? Poznaj etapy uruchamiania miejsc do uprawiania sportu, w tym sal tanecznych i kręgielni.

Kiedy otwarte siłownie, kluby fitness, baseny?

Kluby fitness, siłownie, baseny, obiekty sportowe i rekreacyjne oraz solaria i salony masażu będą otwarte od 6 czerwca - ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Siłownie i kluby fitness – nowe zasady funkcjonowania od 6 czerwca

W zależności od powierzchni siłowni/klubu fitness dopuszcza się ograniczoną liczbę klientów w pomieszczeniach (1 osoba na 10 m2). Noszenie maseczek podczas ćwiczeń nie jest obowiązkowe. Sprzęty do ćwiczeń muszą być rozstawione w odpowiednich odległościach od siebie – przynajmniej 1,5 m. Dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk powinny być dostępne dla klientów w obszarze wejścia/recepcji oraz przy wyjściu z toalet oraz każdej sali do ćwiczeń. Klient powinien zdezynfekować każde wykorzystane przez siebie urządzenie zaraz po zakończonym ćwiczeniu. Zaleca się w miarę możliwości korzystanie przez klientów z własnych pomocy - typu maty.

Najlepsze siłownie i kluby fitness w Krakowie według interna...

Rząd Mateusza Morawieckiego ogłosił datę otwarcia siłowni i klubów fitness, a także zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust na świeżym powietrzu.**Tutaj prowadziliśmy relację z konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego NA ŻYWO.**
- Możemy przejść do następnego etapu. Dlatego od najbliższej soboty 30 maja sporo się zmieni - mówi premier Morawiecki.

6 czerwca będą otwarte kina, teatry, filharmonie, ale także obiekty sportowe i rekreacyjne, w tym siłownie, kluby fitness, baseny oraz solaria i salony masażu. Wyjątkiem dyskoteki i kluby.

Baseny w Krakowie. Lista pływalni w mieście i nowe zasady od...

Kiedy otwarcie siłowni, klubów fitness, basenów, sal tanecznych, kręgielni?

- Rano premier przedstawi terminarz kolejnego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii - zadeklarował na Twitterze Piotr Müller, rzecznik rządu. Chodzi o otwarcie m.in. klubów fitness, teatrów i kin. Równocześnie z siłowniami i klubami fitness, działalność będą mogły wznowić baseny. Te ostatnie mają działać na podstawie wytycznych, przygotowanych na zlecenie ministerstwa zdrowia przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Okazało się, że tą datą jest 6 czerwca.

Wcześniejsze wpisy (zasady od 28 maja)
Poniżej wyjaśniamy wątpliwości związane z otwieraniem siłowni i klubów fitness w formie pytań i odpowiedzi (źródło - gov.pl).

Stroje kąpielowe z maseczkami. Modne komplety na plażę w sez...

Kiedy możliwa będzie działalność polegająca na prowadzeniu basenów, siłowni i klubów fitness?

Jest to planowane w IV etapie „odmrażania” sportu od 6 czerwca.

Czy można prowadzić bezpłatne zajęcia fitness na sali/hali sportowej z zachowaniem limitu osób ćwiczących?

Tak, możliwe jest prowadzenie zajęć fitness na sali/hali sportowej z zachowaniem limitu osób ćwiczących. Nie dotyczy to prowadzenia działalności w formie siłowni, centrów i klubów fitness.

Jestem trenerem prowadzącym działalność gospodarczą. Czy mogę prowadzić zajęcia płatne typu crossfit na sali/hali sportowej?

Tak, nie ma ograniczeń co do formy aktywności.

Jak wygląda sytuacja ze street workoutem? Czy można korzystać z siłowni plenerowych i drążków?

Siłownie plenerowe w dalszym ciągu pozostają zamknięte.

Co z zajęciami grupowymi na otwartej przestrzeni np. w parku? Czy mogę zorganizować trening dla chętnych na terenach poza obiektem sportowym? Jaki jest wówczas limit osób? Czy dozwolone będą amatorskie treningi biegowe/kolarskie do 14 osób w terenie?

Zorganizowanie grupowych treningów na otwartej przestrzeni, poza obiektami wymienionymi w rozporządzeniu, nie jest możliwe.

Czy można prowadzić zajęcia sportowe na obiekcie, który posiada halę sportową oraz salę do fitness oraz basen?

Możliwość skorzystania z enumeratywnie wskazanych w rozporządzeniu obiektów sportowych (boisk, hal, sal) nie dotyczy elementów składających się na wykonywanie działalności w formie siłowni, centrów i klubów fitness, które w tym momencie nie mogą być uruchomione ze względu na zagrożenie epidemiczne.

Cztery etapy otwierania siłowni i klubów fitness

Jak wyglądają kolejne etapy udostępniania sal sportowych, klubów fitness, siłowni, sal tanecznych, kręgielni? Oto one:

 • etap 1. - treningi indywidualne, w tym bieganie, jazda na rowerze (dozwolone od kwietnia)
 • etap 2. - udostępnienie boisk i innych miejsc do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni, w tym siłowni w parkach, lasach itp. - od 4 maja
 • etap 3. - otwarcie sal szkolnych, hal sportowych oraz innych miejsc zamkniętych, w których będzie możliwość uprawiania sportu z maksymalnie 6-osobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych - od 18 maja
 • etap 4. - otwarcie siłowni, sal fitness, sal tanecznych, kręgielni - od 1 czerwca?

Sport. Ograniczenia i zasady od 18 maja. Jak można trenować? Ile osób na boisku i na korcie? Czy trzeba nosić maski ochronne? Wyjaśniamy

Kiedy otwarte siłownie i kluby fitness?

Kiedy nastąpi wprowadzanie w życie poszczególnych etapów odmrażania sportu? Etap drugi został wprowadzony od 4 maja. Rząd na razie nie podał dokładnych dat wydania pozwoleń na uprawianie sportu kolejnych etapach. To w dużej mierze będzie zależeć od szybkości rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Od kilku miesięcy urządzamy sobie siłownie we własnym zakresie. Ćwiczymy w domach lub na podwórkach, a od niedawna możemy także biegać i jeździć na rowerze. Na otwarcie siłowni i klubów fitness musimy jednak jeszcze poczekać. Kiedy zostaną otwarte? Wiadomo, że nastąpi to w czwartym, ostatnim etapie. Na razie trudno przesądzać, kiedy on nastąpi, ale wiele wskazuje, że będzie to w okolicach 1 czerwca.

Zumba fitness Festiwal Kobiet 2020. W Krakowie była wielka p...

Kiedy otwarcie siłowni i klubów fitness?

Otwarcie galerii handlowych nastąpiło 4 maja. Wtedy jednak nie nastąpiło także otwarcie klubów fitness i siłowni, które znajdują się w galeriach. Prawdopodobne, że taka możliwość pojawi się za dwa-trzy tygodnie. To by znaczyło, że siłownie i kluby fitness ruszą na nowo nie wcześniej niż na początku czerwca.

Władze obawiają się, że w zamkniętych pomieszczeniach, w których korzysta się z tych samych sprzętów czy pryszniców, może nastąpić eksplozja zakażeń. Po prostu ryzyko zakażenia koronawirusem w takich warunkach wzrasta. Bardzo możliwe więc, że gdy w czwartym etapie zostaną uruchomione sale do ćwiczeń, początkowo nie będzie można korzystać z szatni i pryszniców. Wtedy musielibyśmy przychodzić na siłownie i do klubów fitness przebrani w stosowny ubiór do ćwiczeń.

Czy możliwe jest korzystanie od 4 maja z siłowni na świeżym powietrzu?

Korzystanie z siłowni plenerowych nie jest dopuszczone. Możliwe jest natomiast korzystanie z siłowni, które są częścią obiektu sportowego wymienionego w rozporządzeniu (np. stadionu) pod warunkiem spełnienia obowiązków nałożonych na podmiot zarządzający.

Kiedy otwarcie siłowni i klubów fitness?

Ograniczeniom może początkowo ulec także liczba osób biorących udział w ćwiczeniach grupowych. Będzie to zależne od wielkości sal znajdujących się w klubach fitness i siłowniach. Na razie takich szczegółów nie poznaliśmy, możemy oczekiwać ich w maju. W tym miejscu z pewnością o nich poinformujemy natychmiast, jak tylko zostaną przedstawione przez rząd.

Zmęczone, ale szczęśliwe. Anna Lewandowska dała wycisk uczes...

Kiedy otwarcie siłowni, klubów fitness, sal tanecznych, kręgielni?

Reasumując - siłownie, kluby fitness, sale taneczne, kręgielnie zostaną otwarte w czwartym etapie, który nastąpi nie wcześniej niż na przełomie maja i czerwca. Można już ćwiczyć w siłowniach, które są umiejscowione w otwartych przestrzeniach, ale jeszcze nie na placach zabaw, które nadal się zamknięte.

Galerie otwarte od 4 maja, ale bez klubów fitness i siłowni

Centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe zostaną otwarte od 4 maja (z limitem osób i bez spożywania posiłków, a do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy). W centrach handlowych nadal nie mogą jednak funkcjonować kluby fitness, siłownie i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw).

Maseczki celebrytów i sportowców. Co za fantazja! ZDJĘCIA

Kiedy otwarcie siłowni, klubów fitness, basenów, sal tanecznych, kręgielni?

Odmrażanie sportu - nowe zasady od 18 maja

Otwarcie siłowni i klubów fitness zaplanowano na czwarty etap. Prawdopodobnie nowe poluzowanie obostrzeń zacznie obowiązywać od 1 czerwca. Można jednak uprawiać sport w inny sposób. Co jest możliwe od 18 maja?

Zwiększenie limitu osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych:

 • na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów)
 • na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów)
 • jest także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielimy 5-metrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów).

Od 18 maja możliwa jest także organizacja zajęć w obiektach zamkniętych. W salach i halach sportowych równocześnie będzie mogło ćwiczyć:

 • 12 osób + trener (w obiektach do 300 m kw.)
 • 16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 m kw.)
 • 24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 m kw.)
 • 32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 m kw.)

W obiektach zamkniętych nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.

Czytaj także

Kiedy otwarcie siłowni, klubów fitness, basenów, sal tanecznych, kręgielni?

Sportowy24.pl w Małopolsce

Głośne powroty piłkarzy do ekstraklasy.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

R
Rafał Hiliński

Mam pytanie do redaktora który napisał ten artykuł. Czy ten ktoś przeczytał przed publikacją swoje wypociny? Tak głupiego artykułu, nic nie wnoszącego dawno nie czytałem. Sam nagłówek to powtarzanie kilku zdań zupełnie o niczym. Straconych kilku minut życia na przeczytanie tego g**** nikt mi już nie odda.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3