https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Eteryczne piosenki z "Sanatorium". Grupa Coals wystąpi 30 listopada w krakowskim klubie Studio

Paweł Gzyl
Coals
Coals Materiały prasowe
Coals to jeden z tych polskich zespołów, których nie słychać i nie widać w radiu i telewizji, ale cieszą się dużą popularnością. Duet zbudował ją, regularnie nagrywając płyty i koncertując w kraju i za granicą. Jego specjalnością są eteryczne piosenki o melancholijnych melodiach i tanecznym rytmie. Posłuchamy ich na żywo 30 listopada w krakowskim klubie Studio.

Covid-19 powraca!

od 7 lat

Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Kacha i Lucassi. Zespół szybko zdobył uznanie wśród słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które wrzucali na YouTube kilka lat temu. Od tamtej porry duet wystąpił na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. na Positivus, Pohoda, Primavera Sound, MENT, Eurosonic, czy Iceland Airwaves. Podczas pobytu w Reykjaviku, Coals nagrali wideosesję dla legendarnego radia KEXP w Kex Hostel. Poza tym, duet miał okazję wystąpić na ważnych, polskich festiwalach, takich jak Open'er (czterokrotnie), OFF (dwukrotnie) oraz Fest.

Coals mają na koncie kilka muzycznych współprac z różnymi artystami, m.in. z schafterem, felicitą (PC Music), Dianką, Żabsonem czy 88/Brodką. Po premierze albumu “docusoap”, Coals otrzymali nominację do Fryderyków oraz Bestsellerów Empiku. Zdobyli również Płytę Roku według magazynu Newonce, a także zajęli 2 miejsce w rocznym podsumowaniu dziennikarzy muzycznych na łamach "Gazety Wyborczej".

22 marca tego roku odbyła się premiera ich nowego, polskojęzycznego albumu „Sanatorium” pod szyldem wytwórni PIAS. Album spotkał się z uznaniem zarówno wśród słuchaczy, jak i dziennikarzy. Piotr Chęciński napisał o „Sanatorium”: „Duetowi udało się stworzyć spójne i wciągające uniwersum, łącząc pozornie odległe od siebie światy w jeden organizm. Duchologiczny futuryzm, nostalgiczna ekscytacja – czuję to wszystko naraz, a przy tym mamy do czynienia z niezwykle przebojowym materiałem pełnym chwytliwych fraz i wkręcających się w głowę melodii".

Po sukcesie wiosennej trasy ,,Sanatorium” oraz entuzjastycznie przyjętych występach na letnich festiwalach, duet postanowił zorganizować jesienne tournee we współpracy z MIH Agency. Możemy się spodziewać oryginalnych wydarzeń audiowizualnych, podczas których Coals zaprezentują swój nowy materiał, a także dobrze już znane utwory z poprzednich lat. Dodatkowo, na scenie będzie im towarzyszyć gitarzysta, flecista i basista, Bobkovski. "Będzie trochę skakania, trochę chillowania, trochę płakania i trochę śmiania" - zapowiadają organizatorzy. W Krakowie duet wystąpi 30 listopada w klubie Studio.

30.11 (sobota) Kraków - Klub Studio
godzina 20:00

Bilety do nabycia na stronie klubu

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska