Czwarty budynek biurowy kompleksu High5ive będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych, na których do wynajęcia będzie w sumie ok. 24,5 tys. m kw. przestrzeni biurowej. Obiekt zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2020 roku.
- High5ive to nasza największa inwestycja w Krakowie jak do tej pory. Jest to jednocześnie najlepsza lokalizacja w tym mieście, w której mógł powstać projekt biurowy o takiej skali. Wraz z kolejnym budynkami tworzymy miejsce do pracy dla firm o różnych profilach, ale chcemy jednocześnie, żeby była to także przestrzeń dla mieszkańców – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.
High5ive docelowo zaoferuje 70 tys. m kw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Pierwsze dwa budynki realizowane od strony Galerii Krakowskiej zostały już oddane do użytku, jest ta, w sumie 23,3 tys. m kw. powierzchni dla najemców. Swoje biura mają tutaj m.in. ABB, PwC, Ocado Technology, Symphony i przestrzeń coworkingowa Business Link.
Zobacz Business Link w High5ive
Business Link przy Pawiej w Krakowie już działa. Miejsce do ...
High5ive: kluczowe fakty i liczby:
Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 70 000 m kw.
Dwa budynki od strony Galerii Krakowskiej dostarczyły 23 300 mkw. powierzchni biurowej. Trzeci budynek, którego budowa rozpoczęła się w III kwartale 2017, dostarczy około 12 200 mkw. powierzchni biurowej. Czwarty budynek dostarczy ok. 24 500 mkw.
Budynki 3 i 4 będą ubiegać się o certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności „Obiekt bez Barier”
Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.
Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Kierowcy kontra rowerzyści. Kto lepiej dba o bezpieczeństwo?
Autor: TVN24, x-news
